3. Лудогорец започна годината под пара и отупа Пирин с 5:1 в Благоевград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Новата перла Йерун Луму дебютира с много красив гол пред погледа на Кирил Домусчиев

Шампионът Лудогорец победи третодивизионния ОФК Пирин (Благоевград) с убедителното 5:1 в първата си проверка от зимната подготовка. Новото попълнение Йерун Луму дебютира с гола,  Кишада вкара два бързи в началото, а по един добавиха Еранднес и Мантула. Пред около 700 зрители на стадион „Христо Ботев” в Благоевград почетното попадение за домакините отбеляза Туджаров.

Лудогорец започна много силно и поведе с 3:0 още до средата на първата част пред погледа на собственика Кирил Домсучиев, който изгледа двубоя на живо.

Андрей Стоев сгреши елементарно при изнасянето на топката в осмата минута, Кишада получи топката след рикошет и въпреки че загуби равновесие успя да отбележи за 1:0.

Разградчани доминираха тотално в тези първи минути и след няколко пропуска удвоиха след 12 минути игра. Мишо Александров нахлу по фланга и намери Дани Абало, испанецът елегантно чукна с петичка за Жуниор Кишада, който порази целта.

В 22-ата минута дойде ред и на позабравения Себастиан Ернандес да напомни за себе си. Халфът застана зад топката при пряк свободен удар и от удобна позиция матира вратаря Бахтарлиев – 3:0.

След третия гол гостите намалиха темпото и до почивката нови голове не паднаха.

Марселиньо бе близо до много ефективен гол със странична ножица в началото на втората част, но ударът му бе избит от вратаря.
Вместо това, Васил Туджаров вкара почетен гол за Пирин в 66-ата минута със страхотен далечен шут, който препарира слисания Владислав Стоянов.

Попадението събуди Лудогорец отново и шампионите избухнаха с нови два гола в рамките на 3 минути.

Марселиньо заложи топката за резервата Йерун Луму и новата перла на Стойчо Стоев ознаменува дебюта си с много красив гол от 20-ина метра в долния ъгъл – 4:1.

Почти веднага бе оформено и крайното 5:1. Козмин Моци се ориентира най-добре и отклони с глава след ъглов удар, а колегата му в защита Теру Мантула завърши атаката с гол.

1:5 77' Мантула

Пирин (Благоевград): Бахтарлиев, Башлиев, Фандев, Бачев, Стоев (к), Попев, Туджаров, Шумантов, Благов, Стойков, Златинов
Като резерви се появиха: Димитров, Спириев, Ласков, Траянов, Зайденов, Тасев, Гущеров, Костов, Хаджииванов, Креболиев, Мадоев
Треньор: Йордан Самоковлийски

Лудогорец
: Чворович, Шоко, Барт, Терзиев, Минев (к), Ешпиньо, Бургзорг, Абало, Ернандес, Александров, Кишада
Като резерви се появиха: Стоянов, Моци, Мантула, Витиня, Златински, Китов, Дяков, Мисиджан, Марселиньо, Луму, Безяк

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби