3. Лудогорец започна подготовката с разгром над тим от В група

Лудогорец започна подготовката с разгром над тим от В група

"Орлите" победиха с 9:0 Атлетик (Куклен), Густаво Кампаняро и Игор Пластун дебютираха

Лудогорец стартира с разгромна победа подготовката за новия сезон. Шампионите се наложиха с 9:0 над новия член на Югоизточна"В" група Атлетик  (Куклен).

Неофициален дебют за шампионите записаха новите попълнения Густаво Кампаняро и Игор Пластун.

Съвсем логично футболистите на Георги Дерменджиев започнаха мача по-силно. Първите минути пропуски направиха Ангуло, а вратарят на Атлетик Емил Данчев спаси положение на Сисиньо и Кампаняро. В 18-ата минута Чунчуков направи шокиращ пропуск, Кишада бе изведен сам срещу вратаря на третодивизионния отбор, преодоля и подаде на Чунчуков, който на празна врата не можа да намери очертанията и би в аут.

Малко по-късно и Кишада направи пропуск. Вратарят на шампионите Владислав Стоянов почти не играеше с топката, играчите на треньора Николай Андреев стреляха едва да пъти към него през първата част. В 34-ата минута Лудогорец напредна в резултата. Ангуло центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле най-съобразителен бе Преслав Петров, който с глава направи 1:0. Секунди след това Чунчуков се реваншира за пропуска си и след самостоятелен пробив удвои преднината на шампионите. В самия край на първото полувреме Лукоки достави топката на напълно непокрития Кишада, който също не успя да отбележи от чиста позиция.

През вторите 45 минути публиката на стадиона в Смолян видя на живо рубриката "Гол след гол". В 50-ата минута Марселиньо копна топката зад защитата, вратарят на Атлетик се размина с нея, тя попадна на крака на Вандерсон, който подаде на напълно непокрития юноша  Светослав Ковачев. Младокът без проблеми направи 3:0. След това се изредиха няколко огромни пропуска на Кафу, преди в 57-ата минута Вандерсон да вкара четвърто попадение. Той се промъкна пред защитата на третодивизионния отбор и без проблеми отбеляза. 10 минути по-късно отново техничарят отбеляза. Този път той бе изведен зад отбраната на Атлетик и елегантно копна топката за 5:0. Секунди по-късно отново Вандерсон разпиля защитата на съперника на Лудогорец и чукна топката с пета към Саша, който с левия крак направи 6:0.

Секунда по-късно капитанът Дяков изведе в дълбочина  Ковачев, той подаде на напълно непокрития Кафу, който отбеляза седмото попадение за шампионите.

8:0 направи българският национал Марселиньо, който бе точен от пряк свободен удар. Именно звездата на разградчани оформи и крайния резултат в 87-ата минута. Той оползотвори центриране на Лука Саша и с гърди на празна врата отбеляза за 9-то попадение. До края на срещата шампионите можеха да вкарат и 10-ти гол, но с непростими пропуски отново се отчете Джонатън Кафу.

В събота шампионите ще изиграят още една контрола в Смолян. Тя ще бъде в 10,30 часа срещу друг третодивизионен съперник Евроколеж.

В понеделник отборът Георги Дерменджиев лети за Австрия, където ще се проведе същинската част от подготовката на разградчани.

ЛУДОГОРЕЦ - АТЛЕТИК /КУКЛЕН/ 9:0

1:0 Преслав Петров 34

2:0 Чунчуков 35

3:0 Ковачев 50

4:0 Вандерсон 57

5:0 Вандерсон 67