3. Лудогорец започна с победа новата година (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец започна с победа новата година (ВИДЕО+СНИМКИ)

Страхотен гол на Себастиан Ернандес донесе успеха за "орлите" в контролата с германския Гройтер Фюрт

Лудогорец записа минимална победа с 1:0 над втородивизионния Гройтер Фюрт в първата си контрола за 2015-а. Точен за шампионите бе Себастиан Ернандес в 63-ата минута, а двубоят игран на комплекс „Титаник Делукс” в турския град Белек, бе наблюдаван на живо от селекционера на националния тим Ивайло Петев.

Лудогорец владееше повече топката през първата част и имаше по-чисти положения, такива обаче не липсваха и пред вратата на „орлите”. В 12-ата минута Калигури премина безпроблемно през защитата на разградчани и между двама футболисти нанесе опасен удар, който обаче бе отразен след вещата намеса на Чворович.

В 19-ата минута Безяк показа техника и с красива задна ножица опита да открие резултата, но ударът му мина встрани от вратата.

Няколко минути по-късно при атака отдясно топката бе върната към влизащият на скорост Ешпиньо, но португалецът стреля прекалено силно и неточно.

В 27-ата Марселиньо получи в полето на немския тим, но остави топката за Мисиджан, който не бе в засада. Холандецът остана сам срещу Хезъл, но си скъси ъгъла и вратарят на Гройтер Фюрт успя да избие удара му.

Мисиджан пропусна от метър от голлинията да вкара, след като с петичка опита да отклони при удар на свой съотборник, но топката попадна във вратаря Хезъл.

В ответната атака българският тим можеше да бъде наказан, но ударът с глава на Тринкс срещна десния страничен стълб и резултатът се запази непроменен.

През второто полувреме Георги Дерменджиев замени всички футболисти, като в игра влезнаха Владо Стоянов, Витиня, Александър Барт, Козмин Моци, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Себастиан Ернандес, Дани Абало, Вандерсон и Жуниор Кишада.

Вратарят на „детелините” спаси удари на Кишада и Вандерсон в началото на втората част, но нямаше шанс да при изпълнението на Себастиан Ернандес от фаул в 63-ата минута. Дани Абало бе фаулиран на границата на наказателното поле, Ернандес изпълни прекрасно пряк свободния удар, пращайки топката в гредата и след това в мрежата на немския тим.

До края на двубоя и двата тима не създадоха сериозни голови положения и контролата завърши при резултат 1:0 за Лудогорец. Следващият двубой на „орлите” е след два дни срещу руския гранд Динамо (Москва).

Контролите на Лудогорец през зимата:

18 януари, в Турция oт 16:00 часа: ЛУДОГОРЕЦ - Гройтер Фюрт (Германия)

20 януари, в Турция: ЛУДОГОРЕЦ - Динамо (Москва)

25 януари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Унион (Берлин, Германия)

28 януари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Риека (Хърватия)

31 януари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Спартак (Москва, Русия)

4 февруари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Днепър (Украйна)

7 февруари, в Испания: ЛУДОГОРЕЦ - Виктория Пилзен (Чехия)

Състав на Лудогорец: 1-во полувреме Иван Чворович (Георги Аргелашки), Жуниор Кайсара, Георги Терзиев, Александър Александров, Преслав Петров, Христо Златински, Фабио Ешпиньо, Михаил Александров, Марселиньо, Върджил Мисиджан, Роман Безяк

2-ро полувреме: Владо Стоянов, Витиня, Александър Барт, Козмин Моци, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Себастиан Ернандес, Дани Абало, Вандерсон, Жуниор Кишада

Гройтер Фюрт:  Хезъл,  Бенедикт Рьокер,  Корчмар, Гиселман, Фюрстнер, Шьорк, Тринкс, Калигури,  Каспер,  Жи Джин Лам, Вурц

ЛУДОГОРЕЦ - ГРОЙТЕР ФЮРТ 1:0

Най-интересното по минути:

90` Край на двубоя! Лудогорец спечели първата си контрола с минималното 1:0.

86` Светослав Дяков получава жълт картон, след като спря непозволено опасна така на "детелините".

82` Добро центриране в полето на Лудогорец, Владо Стоянов излиза и боксоира топката.

77` Бърза атака на Лудогорец, която обаче бе опропастена след много неточно отиграване на Ернандес.

68` Ернандес опита да повтори изпълнението си от преди пет минути, този път ударът му не затрудни вратаря на Гройтер Фюрт.

63` Себастиан Ернандес открива резултата в двубоя с красив гол от пряк свободен удар!

53` Слаб удар на Вандерсон не затруднява стража на немците.

51` Кишада опита  далечен удар , но вратарят на немския тим успява да избие.

46` Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев смени всички полеви футболисти от първото полувреме и в игра влезнаха Витиня, Александър Барт, Козмин Моци, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Себастиан Ернандес, Дани Абало, Вандерсон и Жуниор Кишада.

46` Начало на втората част.

Селекционерът на националния отбор Ивайло Петев е на стадиона и наблюдава двубоя.

45` Край на първото полувреме.

39` Кайсара получава жълт картон.

38` В ответната атака отборът на Гройтер Фюрт бе близо до попадение- Тринкс засече с глава центриране на Вурц, топката облиза десния страничен стълб на вратата.

37` При удар на футболист на Лудогорец топката попадна в Марселиньо, който с петичка от не повече от метър от голлинията не успя да отбележи, пращайки кълбото във вратаря!

35` Бърза атака на "орлите" на десния фланг, Безяк центрира но Корчмар пресича паса и успява да върне с гърди на вратаря.

30` Първа смяна за Лудогорец, вратарят Чворович е заменен от Георги Аргилашки.

27` Какъв пропуск на Мисиджан! Марселиньо, притеснен да не би да е в засада, остави на топката на Мисиджан, който останал сам срещу Хезъл не успя да го преодолее.

22` Атака отдясно за Лудогорец, топката е върната назад към влизащия на скорост Ешпиньо, португалецът стреля прекалено силно и неточно.

19` Марселиньо намери Безяк в наказателното поле на немците, който със задна ножица опита да открие резултата, но ударът му не намери очертанията на вратата.

17` Ешпиньо опита да изведе Безяк, пасът идва прекалено силен за словенеца.

15` Нов бърз пробив на Мисиджан на левия фланг и прострелно центриране, което не бе засечено от никой.

12` Първа опасна ситуация пред вратата на Лудогорец. Калигури проби по левия фланг и между трима бранители стреля силно, Чворович успя да избие.

10 ` Безяк открадна топката в центъра на терена и бързо пусна към Мисиджан в предни позиции, който обаче се подхлъзна преди да успее да нанесе удар

8` Добър пробив на Мисиджан, който завърши с изчистване на немски бранител в корнер
 1' Начало на двубоя.