3. Лудогорец завърши есента с трудна победа над Ботев (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец завърши есента с трудна победа над Ботев (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградските “орли” се наложиха с 1:0 и отново са на 3 точки от първия ЦСКА

Лудогорец завърши есенния дял на първенството с домакинска победа над Ботев (Пловдив). Разградските “орли” се поздравиха след трудно 1:0 пред около 4000 зрители на “Лудогорец Арена”. с гол на Абел Анисе.

Отборът на Георги Дерменджиев направи много силно полувреме, с куп пропуски, но през второто футболистите на Ботев показаха, че няма да се предадат лесно и направиха живота на Милан Борян труден, който спаси с решителните си намеси трите точки на своите.

Така, българският шампион отново е на 3 точки от първия ЦСКА, а “канарчетата” останаха на седмото място на точка от шестия Левски.

Отборът на Лудогорец бързо превключи на вълна А група след пътешествието си до “Сантяго Бернабеу” в Мадрид и изгра силно първо полувреме. “Орлите” започнаха срещата с по-голямо самочувствие, с повече агресия и на високи обороти, което се запази до края на частта. Футболистите на треньора Георги Дерменджиев създадоха всички по-интересни и опасни положения и можеха да се оттеглят на почивката с наистина изразителна преднина.

Гостите от Пловдив трудно организираха атаките си, като разчитаха те да се случват предимно по крилата, където наставникът Петър Пенчев разполага с много бързи футболисти. Първият удар към вратата, пазена от Милан Борян, бе отправен едва в 41-ата минута от опитния Иван Цветков.

Първата част на двубоя в Разград освен с пълния контрол на Лудогорец, ще се запомни и с огромния брой пропуски от страна на домакините. Върджил Мисиджан бе в основата на четири чисти голови ситуации, но всичките холандецът ги пропиля. Заслуга за това имаше и Адам Стаховяк, който действаше стабилно и спаси отбора си от разгром. Кишада също направи сериозни пропуски. В 22-ата минута бразилецът бе намерен сам срещу вратаря, но се забави с шута и в крайна сметка прати топката над горната греда.

Всички опити на домакините за гол се увенчаха с успех в 27-ата минута, когато Абел Анисе с плътен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на полския страж на Ботев. Кейсара намери в наказателното поле Марселиньо, той не успя да стреля, но пусна топката към Анисе, който без да се колебае веднага шутира и не сбърка.

В края на първото полувреме разградчани можеха да отбележат и втори гол. Тогава Марселиньо пусна нов отличен извеждащ пас към Михаил Александров, който излезе сам срещу Адам Стаховяк и го преодоля, но стреля от малък ъгъл, топката срещна десния стълб на вратата на Ботев и излезе в аут.

Гостите от Пловдив започнаха втората част на двубоя по коренно различен начин и още в първата минута след подновяването на играта Иван Цветков можеше да изравни. Малко след това Анисе допусна грешка при изнасянето на топката, тя бе центрирана в наказателното поле, където Балтанов игра с глава, но Борян изби. Отново канадецът трябваше са намесва решителни, когато в 67-ата минута Момчил Цветанов центрира от пряк свободен и в пеналта Цветков отправи коварен удар с глава.

Определено през втората част домакините видимо намалиха оборотите, на моменти дори играха лежерно, със спокойствие сякаш водят с повече и започнаха да допускат повече грешки, а ботевистите играха с огромно желание да се върнат в двубоя. Ролите се смениха. Повечето опасности бяха пред вратата на Лудогорец. В нападението на българския шампион се включи Юнес Хамза на мястото на Кишада, който не направи най-силния си мач, но и тунизиецът не направи така, че да бъде представянето му запомнящо се.

В края на срещата гостите можеха да се поздравят с равенство. В 88-ата минута, Казаков бе изведен много добре в наказателното поле, младокът отправи силен удар, който мина опасно близо до вратата.