3. Любимец измъкна точка от Славия в София (СНИМКИ+ВИДЕО)

Любимец измъкна точка от Славия в София (СНИМКИ+ВИДЕО)

Мачът в столичният квартал "Овча купел" завърши наравно 1:1

Славия и Любимец завършиха наравно 1:1 в среща от 9-ия кръг на родната „А” група. Двубоят се игра на стадион „Славия” в столицата. Голът за Любимец бе дело на Антон Огнянов в 17-ата минута, а крайното 1:1 оформи Атанас Курдов в 60-ата.

Славия бе по-активният тим още от началните минути, а една от първите по-сериозни възможности за „белите” бе в 12-ата минута, когато Галин Иванов нанесе далечен изстрел към вратата на гостите, но Цанков внимаваше и изби в ъглов удар.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Любимец успя да открие резултата в 17-ата минута, след като успя да превърне в гол първата си възможност пред вратата на „белите”. Попадението дойде след грешка на Стефан Велков в отбрана, като Антон Огнянов отне топката от бранителя на Славия и излезе сам срещу Петков, преодоля го, след което прати кълбото в мрежата на домакините.

Славия се опита бързо да възстанови равенството и в 20-ата минута Атанас Курдов засече с глава центриране в наказателното поле, но топката премина над напречната греда. Малко след като изтече половин час игра от началото на двубоя, Радослав Димитров нанесе бомбен изстрел отдалеч, но кълбото не намери рамките на вратата. Тевия пък стреля неточно за Любимец.

Малко след това удар на Дончо Атанасов от добра позиция бе блокиран от играч на „белите”, а в 41-ата минута бранител на гостите блокира изстрел на Милен Василев от малко повече от 10 метра. Почти веднага с това удар с глава на Антон Огнянов не намери рамките на вратата. На почивката на мача Любимец водеше срещу Славия с 1:0.

”Белите” стартираха по-силно и през втората част и още от началото се опитаха да достигнат до изравнителен гол. Още в самото начало Курдов засече с глава, но топката премина над вратата. В следващите минути удар на Галин Иванов бе спасен от Цанков, а изстрел на Живко Желев не попадна в рамките на вратата. Димо Атанасов пък стреля хубаво от пряк свободен удар, но кълбото премина много близко покрай дясната греда и излезе в аут.

Равенството бе възстановено в 60-ата минута. Радослав Димитров центрира в наказателното поле, а Атанас Курдов с удар с десния крак прати топката в мрежата за 1:1.

Славия продължи да играе по-добре и в 64-ата минута Галин Иванов стреля от добра позиция, но вратарят Цанков спаси. Малко след това последва нов удар на Галин Иванов, като този път кълбото не попадна в целта. В 72-ата минута Живко Желев стреля неточно с глава. Влезлият в игра през втората част Чавдар Янков също пробва късмета си с удар от границата на наказателното поле, но кълбото премина над вратата.

В 83-ата минута Антон Огнянов центрира в наказателното поле, след което Дончо Атанасов пусна успоредно на голлинията, а бранител на "белите" изчисти от самата голлиния. До края на мача нямаше много чисти голови възможности пред двамата вратари, а в последните секунди Антон Огнянов бе близко до гол за Любимец, но Георги Петков изби.

Така мачът завърши наравно 1:1. След това равенство Славия е на 8-ото място и има 10 точки. Любимец е 6-ти с 13.

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо