3. Любимец измъкна трудна победа на "Хаджи Димитър" и превзе третата позиция на Изток

Отборът на Сливен загуби у дома от Любимец с 0:1

Отборът на Любимец спечели важна победа с 1:0 срещу Сливен на стадион „Хаджи Димитър” в мач от 13-ия кръг на Източната „Б” група. Единственото попадение за гостите отбеляза Николай Павлов в 31-ата минута.

След равностойно начало на мача, в което играта бе доста накъсвана от нарушения, предимно от страна на гостите, отборът на
Сливен наложи териториален натиск, но не съумя да се възползва от него. В 20-ата минута капитанът на Любимец Емил Петков бе принудетелно заменен, но промяната се оказа добре дошла за гостите, тъй като появилият се като резерва Иван Минчев раздвижи доста играта им.

Футболистите на Любимец стояха стабилно в отбрана и търсеха своя шанс на контраатака. Именно при едно такова бързо контранападение в 31-ата минута те успяха да открият резултата чрез Николай Павлов, който бе оставен абсолютно непокрит  в наказателното поле на Сливен и от няколко метра не сбърка  за 1:0.

След попадението отборът на гостите постепенно иззеха инициативата и имаше още няколко възможности за гол до почивката.

Втората част започна със сериозен домакински натиск. „Оранжевите” се настаниха трайно в половината на Любимец и на няколко пъти имаха възможност да изравнят в лицето на Ивелин Костов,  Камбуров и Миндев. Гостите обаче напомняха за себе си с нови бързи контраатаки, в които близо до нов гол бяха Чипчев и Павлов.

В 84-ата минута резервата Кирил Георгиев  от тима на Любимец бе изведен сам срещу Караманов, който обаче излезе предвидливо и изби, а в следващата атака гостите останаха с човек по-малко на терена след като Илиян Йорданов получи втори жълт картон и пое преждевременно към съблекалните.

Отборът на Любимец обаче успя да удържи резултата и по този начин спечели ценна победа, която го изкачва на трета позиция актив от 23 точки. Тимът на Сливен пък се смъкна на 5-о място с 20 пункта.