3. Люксембург взе втора точка в групата след реми с младежите ни

Люксембург взе втора точка в групата след реми с младежите ни

Момчетата на Антони Здравков с нулево реми във Великото херцогство

Младежкият национален отбор на България до 21 г. взе само точка след 0:0 при визитата си в Люксембург от евроквалификациите.

Така момчетата на Антони Здравков фиксираха второ поредно нулево реми, след като в петък не можаха да вкарат срещу Уелс в Стара Загора.

Това означава, че нашите остават четвърти в групата си с 11 точки, изоставайки с две от втория Румъния и с пет от лидера Дания, който има и мач по-малко.

Антонио Вутов до последно бе под въпрос за срещата, но започна като титуляр и остана на терена до 64-ата минута.

Нашите можеха да открият резултата още в 10-ата минута, когато Радослав Цонев шутира опасно, а малко след това Никола Колев стреля покрай гредата.

После и капитанът Милен Гамаков не можа да улучи целта, а домакините отговориха с изстрел на Синани, който Китанов спаси.

До края на полувремето Цонев опита още на два пъти своя шанс, ала неуспешно, но пък след паузата и Рикардо Пинто стори това, но със същия резултат.

Последваха две нови добри положения за българския тим, но Колев и Александър Василев не ги оползотвориха.

В 75-ата минута Данел Синани не сполучи, а в края резервата Тил пропиля добра възможност.

Така в крайна сметка двата тима поделиха по точка, макар че нашите стреляха 21 пъти по посока на вратата. Едва пет от изстрелите им обаче намериха целта и след седмата си среща от групата „трикольорите” остават с 11 точки, докато Люксембург вече има две.