3. Мач с две лица изиграха Видима и Локомотив (снимки)

Мач с две лица изиграха Видима и Локомотив (снимки)

Севлиевци изплуваха над опасната зона

Видима-Раковски и Локомотив Сф завършиха 1:1 в изключително интересен сблъсък на стадион „Раковски” в Севлиево. Гостите бяха по-добри през първото полувреме и откриха резултата чрез Преслав Йорданов в 14-ата минута. Видима обаче стигна до равенството през второто полувреме, когато се вдигна на щурм. Най-добрият на терена Александър Бранеков прониза мрежата на Боян Пейков, след като бе оставен непокрит на границата на пеналтерията.

С равенството Видима излезе от опасната зона, докато Локомотив Сф пропусна да увеличи преднината си пред претендентите за четвъртото място и зона Лига Европа Локомотив Пд и Черно море.

Видима владееше повече топката в първите минути. Локомотив обаче овладя инициативата и в 6-ата минута създаде първата по-сериозна възможност за откриване на резултата. Писаров центрира отдясно, Романов засече с глава във вратарското поле, но прати топката над гредата.

Марчо Дафчев уцели страничната греда в 10-ата минута преди гостите вече да открият резултата четири минути по-късно. Преслав Йорданов отбеляза красив гол с глава, след като прати кълбото в горния ляв ъгъл на Пламен Колев. Асистенцията бе на Марчо Дафчев, който центрира от свободен удар.

След 20-ата минута темпото се повиши и 200-те зрители, 40 от които на Локо Сф, определено не скучаеха. Скоростните атаки на съперниците обаче не водеха до ситуации пред вратите.

До почивката гостите можеха да удвоят своята преднина чрез своя голмайстор Преслав Йорданов, но той стреля встрани от вратата, въпреки изгодната си позиция в пеналтерията.

След подновяването на играта Видима се вдигна на щурм. В 61-ата минута домакините стигнаха до изравнителен гол. След изпълнение на ъглов удар от страна на Владимиров, топката прелетя над защитата в червено-черно и стигна чак до ъгъла на наказателното поле. Там Александър Бранеков бе оставен непокрит и с удар от упор в средата на вратата не сбърка.

Домакините пропуснаха да осъществят пълен обрат 8 минути по-късно. Милен Лахчев с решително отиграване не позволи на резервата Владинов да отбележи втори гол за Видима.

Отново Владинов се пробва в 84-ата минута, когато с красива странична ножица засече центриране на Русев отдясно, но стреля над вратата.

Локомотив доминираше в последните минути. Първо вратарят Колев се усети да излезе извън наказателното поле и с глава изби подаването от дълбочина към резервата Джонсън.

Последният пропусна да донесе крайния успех за гостите, след като сам от точката за изпълнение на дузпа не успя да нанесе читав удар след пас на активния Атанасов, който влезе през второто полувреме.

След срещата Видима успя да излезе от зоната на изпадащите. Тимът на Димитър Тодоров е 13-и с равни точки с Калиакра и Академик - по 20, но с по-добри показатели в директните мачове. Локо Сф е 4-и с 45 точки, с 2 повече от съименниците си от Пловдив и Черно море.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА