3. Мъка на „Тича”, Черно море и ЦСКА направиха скучно 0:0

Мъка на „Тича”, Черно море и ЦСКА направиха скучно 0:0

"Моряци" и "армейци" разочароваха в дербито на кръга

Отборите на Черно море и ЦСКА завършиха наравно 0:0 в дербито на 14-ия кръг на „А” група. Двата отбора играха по-скоро с мисълта да не загубят, отколкото да търсят трите точки и получилият се резултат е напълно заслужен. На зеления терен на „Тича” преобладаваха нарушенията и многото грешки, за сметка на головите положения и интересните моменти като цяло. Двамата вратари почти нямаха работа през този мач, за разлика от бранителите пред себе си, които чистеха топката без да се замислят.

Двата отбора започнаха доста предпазливо мача и в началните минути топката се разиграваше предимно в центъра на терена, а опасните положения пред двете врати липсваха. Първото такова дойде в 17-ата минута, когато Черно море изпълни ъглов удар, Иво Петров увисна и топката кацна на главата на Димов, който от два метра не успя да уцели опразнената от Петров врата.

Малко по-късно „моряците” организираха отлична контраатака, при която топката стигна до Миро Манолов, след грешка на бранител в червено, но ударът му премина встрани от вратата. В 26-ата минута пък дойде и най-опасното положение за ЦСКА. Спас Делев центрира от фаул, Коста Стоянов отклони с глава с гръб към вратата, но топката профуча на около половин метър от левия страничен стълб. След това двата отбора отново се хвърлиха в битка в центъра на терена и до края на полувремето не се случи нищо по-интересно, освен един далечен удар на Георги Илиев, който попадна право в ръцете на Ивайло Петров.

През втората част гостите от София започнаха да играят по-добре и постепенно се настаниха в половината на Черно море. В 48-ата минута при една отлична атака на ЦСКА, Тодор Янчев свали с глава към Коста Янев, който стреля от воле, но твърде неточно. В 72-ата минута пък зрителите на стадион „Тича” за малко да станат свидетели на изключително куриозен гол. Борносузов изчисти на далеч и на високо една топка, която можеше да изненада излезлия напред Иво Петров, но за негов късмет тя не попадна в очертанията на вратата.

След това дойдоха и най-силните минути за ЦСКА в мача. В 73-ата минута „армейците” излязоха трима срещу един при една контраатака, но появилият се като резерва Данчо Тодоров не успя да намери Платини и топката му бе избита в ъглов удар. При неговото изпълнение Тодоров игра с глава, но ударът му не намери очертанията на вратата.

До края на срещата на терена не се случи нищо по-интересно и така двата отбора разделиха по една точка. С нея ЦСКА вече има 30 точки в актива си и остава на второ място, с 2 по-малко от лидера Литекс и 4 повече от третия Черноморец. Черно море пък е на 9-о място с 19 точки.