3. Мъката на ръждясалия Локомотив продължава! Миньор отмъкна точката в последната минута (видео)

Девети мач без победа за столичните "железничари", Бибишков герой за "чуковете", които доиграха мача с 10 човека

Отборът на Миньор открадна точка под носа на Локомотив София след като се добра до равенство 1:1 в 93-ата минута пред обидно малко зрители на стадион “Българска армия” в мач от 25-ия кръг на „А” група. "Червено-черните” откриха резултата чрез Младен Стоев още в 9-ата минута. В 88-ата минута гостите останаха човек по-малко след като Сабри Бумела получи директен червен картон, но Крум Бибишков се превърна в герой за перничани в последните секунди на продължението. По този начин тимът, воден от Антон Велков продължава да бъде без победа вече девети пореден мач.

Домакините имаха игрово преимущество през първата част и създадоха по-интересните положения, докато „чуковете” се отчетоха само с няколко неуспешни опита за далечен обстрел.

В 9-ата минута „железничарите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на Миньор. С изпълнението се нагърби Младен Стоев, който стреля много силно, а след рикошет в тялото на бранител на гостите топката стана неспасяема и влетя в мрежата на Иван Чворович за 1:0.

Малко по-късно Йордан Върбанов изведе Владимир Манчев абсолютно сам срещу стража на перничани. Нападателят пробва технично да прехвърли Чворович, но вратарят внимаваше и успя да избие кълбото с върха на пръстите си.

Манчев бе в основата и на друга интересна ситуация пред вратата на Миньор след като комбинира с Даниел Пеев по дясното крило. Последва центриране в наказателното поле, където Манчев игра с глава, но ударът му бе спасен.

Гостите разиграваха търпеливо и чакаха своя шанс на контраатака, но успяха да достигнат единствено до далечни удари на Траянов и Бибишков, които не застрашиха с нищо Валентин Галев.

След почивката домакините продължиха да налагат своето темпо и да създават по-опасните положения в мача.

Най-чистото положение за домакините изпусна Йордан Върбанов, който бе оставен непокрит в наказателното поле и засече центриране отдясно с глава, но прати топката на метър-два встрани от вратата.

В ответната атака гостите имаха претенции за игра с ръка на Борис Кондев в пеналтерията на Локомотив, но главният рефер Георги Йорданов остана безмълвен и не посочи бялата точка.

Две минути преди края на редовното време Сабри Бумела получи директен червен картон след като извърши нарушение срещу откъсващия се Александър Манолов, който се бе появил в игра малко преди това.

И докато всички очакваха последния съдийски сигнал, който да донесе първа победа на Локомотив от осем мача, в последните секунди на продължението се разигра истинска драма. Милен Василев нахлу по лявото крило и центрира перфектно за Крум Бибишков, който от няколко метра с глава наказа Валентин Галев.

По този начин отборът на Локомотив остава на незавидната 13-а позиция с актив от 19 точки, докато Миньор е девети с 29 пункта.

ФОТОГАЛЕРИЯ С ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!