3. Макриев се отпуши, Левски би с лекота Пирин с 4:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Макриев се отпуши, Левски би с лекота Пирин с 4:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Макриев с 2 гола, Родригес и Йорданов също точни, Илия Димитров дебютира

Отборът на Левски постигна трета поредна победа в "А" група, след като днес се наложи с лекота с 4:1 над тима на Пирин (Гоце Делчев). Срещата се игра на стадион "Георги Аспарухов" и бе от програмата на 16-ия кръг на родната "А" група.

Първи голове с екипа на Левски вкара Димитър Макриев, който се разписа на два пъти във вратата на отбора от родния си град. Гари Родригес и Илиян Йорданов пък добавиха по едно попадение за успеха, а голът за неврокопчани бе дело на Башов от дузпа.

Дебют с фланелката на "сините" направи 17-годишният юноша Илия Димитров, който символично замени друг юноша - Антонио Вутов в 79-ата минута.

Мачът започна с натиск на домакините и неточен удар на Миро Иванов още във 2-та минута.

В 9-та обаче, "сините" поведоха в резултата, след като Пинто центрира в наказателното поле след корнер, Даниел Димов свали с глава за непокрития Макриев, който от малкото наказателно поле не сбърка за 1:0.

120 секунди по-късно Мирослав Иванов стреля много опасно от далечно разстояние от фаул, ала Абдиков спаси.

Така дойде 16-ата минута, когато Вутов намери Миро Иванов пред пеналта с гръб към вратата, халфът с красив пас изведе Родригес сам срещу Абдиков, а той не сбърка за 2:0.

След този гол мачът се отвори още повече и в 26-ата минута Близнаков овладя на лявото крило и навлезе към наказателното поле, финтира играч на Левски и стреля с левия крак, но Перес подложи крак и топката излезе в корнер.

Малко след това Вутов изведе елегантно Родригрес сам срещу Абдиков, крилото опита да заобиколи вратаря, но си затвори ъгъла и трябваше да центрира, но не затрудни отбраната на гостите.

В 31-ата минута Вутов намери Родригес с дълго диагонално подаване, той с едно докосване подаде за Макриев пред наказателното поле, той напредна няколко крачки и шутира, ала Абдиков показа страхотен рефлекс и спаси.

Така дойде 43-ата минута, когато при бърза контраатака за "сините" Старокин намери Миро Иванов на десния фланг, той изведе Родригес зад отбраната, крилото подаде за Макриев, който от точката на дузпата не сбърка за 3:0.

През втората част столичани излязоха отпуснати на терена, което даде възможност на неврокопчани да организират няколко атаки, от които обаче не произлезе гол.

Домакините обаче овладяха инициативата и на свой ред натиснаха съперника си. В 64-ата минута Старокин бе изведен зад отбраната на Пирин, той подаде за Родригес, който опита удар с пета, ала топката премина покрай вратата на гостите.

В 75-ата Родригес шутира мощно извън пределите на наказателното поле, но Абдиков изби топката в горната греда.

120 секунди след това Киров получи в непосредствена близост пред Пламен Илиев, но засече слабо и вратарят на Левски спаси с крак.

Така дойде 85-ата минута, когато гостите стигнаха до почетен гол, който бе дело на юношата на Левски Костадин Башов от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Мулдер.

Още в следващата атака пък Пинто намери Родригес в наказателното поле на гостите, той продължи за непокрития Йорданов, който отблизо се разписа лесно за 4:1.

След победата столичани вече имат актив от 28 точки на 5-о място, колкото има и Ботев, на 1 зад вечния съперник ЦСКА. Гостите от Гоце Делчев пък са последни с 6 точки.
Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза