3. Малшанс лиши 10 от Литекс от заслужена победа в Крупник (СНИМКИ)

Малшанс лиши 10 от Литекс от заслужена победа в Крупник (СНИМКИ)

Ловчанлии изпуснаха дузпа и удариха три греди срещу Септември (Симитли) четири дни преди полуфинала с Монтана

Литекс завърши 1:1 като гост на Септември Симитли. Срещата, която бе първа от програмата на 22-ия кръг на "Б" група, се игра на лошия терен в село Крупник, което затрудни оранжевите да покажат по-скоростен и комбинативен футбол, пише техният сайт. Въпреки това, те надиграха коравия си съперник и създадоха достатъчно чисти положения за гол, реализирането на които спокойно можеше да им осигури изразителен и заслужен успех. Ловчалии удариха 3 греди, изпуснаха дузпа, а в края на мача техен гол бе отменен заради спорна засада.

image-e444697d4979fb7d1c9607aa6f6e0d75cc6bfa14f13356559fb3197bc65c670c-V

Домакините първи откриха резултата в 17-ата минута, когато Деян Христов бе точен от дузпа за 1:0. Литекс изравни 7 минути по-късно с попадение на Бьорн Йонсен. Центриране на Горанов от ляво бе отклонено с глава от Десподов към тарана и той изпревари вратаря за 1:1.

image-01fb70e0ac48f9235f29802a2daa6111058b1d2770d1da61359fc356a91cb699-V

В 27-та минута норвежецът засече с глава отдясно центриране на Диого, но нацели страничната греда. До края на полувремето Литекс имаше 2-3 нелоши атаки, но не успя да поведе в резултата.

image-7ee7b76c5e9b79f50b967e1c09cb45c64f67f3137c59fda77550b8ab50946da6-V

В 55-та минута Горанов центрира на задна греда, Красимир Станоев върна топката в пенала към Йонсен, но нападателят с глава отново нямаше шанс и удари гредата. Последваха безуспешни опити за обстрел на Десподов и Шопов, а в 65-та минута Литекс остана на терена с човек по-малко. Заради спречкване, при което играч домакините сериозно преигра, португалецът Диого Виана получи директен червен картон.

image-42a76053802784d1ae69247e6537af93540509061921ee5c0f3e53dfad2208be-V

Макар и в числено неравенство, гостите продължиха да имат териториален превес. В 69-та минута с далечен шут Арсенио Нунеш уцели страничния стълб. В 73-та минута Литекс получи право да изпълни наказателен удар, но вратарят Филип Димитров спаси удара от бялата точка на Иван Горанов.

image-337684ae2bef5df13b949f3ee5b2e68e8fbb186831f7e69d6f8433bed499d1e6-V

Литекс не се отказа да гони победата до последните минути. Индивидуален рейд на Десподов завърши с топовен шут, но стражът на домакините прояви рефлекс. Шанс за гол пропусна и Милчо Ангелов, а в 87-та минута красиво попадение на Десподов при сглобката на гредите беше отменено след спорна засада.

image-83074adf64eec62b51d0838c7a978f3c603ba56d8cbdac15352c349fa6de84d5-V

В последната минута на мача Христов от Септември удари напречната греда и топката тупна покрай голлинията, а при добавката вратарят на Литекс Евгени Александров показа класа и спаси удара отблизо на влезлия като резерва французин Коре.

На 6 април от 17:00 ч Литекс гостува на Монтана в първа полуфинална среща от турнира за Купата на България.

image-4e33bfbe133e6bc345edaa94588265bfbbf6ebb4fe3ba37a165765a54b828798-V

Септември Симитли – Литекс 1-1

17′ д. – Христов 1-0
24′ – Йонсен 1-1

Съставът на Литекс: Евгени Александров, Александър Цветков, Пламен Гълъбов, Красимир Станоев, Иван Горанов, Петрус Бумал (54′ – Кристиян Малинов), Васил Шопов (68′ – Никола Колев), Диого Виана, Арсенио Нунеш, Кирил Десподов, Бьорн Йонсен (74′ – Милчо Ангелов)