3. Мамади Сидибе носи равенство на ЦСКА срещу Сливнишки герой в контрола (+ВИДЕО)

Мамади Сидибе носи равенство на ЦСКА срещу Сливнишки герой в контрола (+ВИДЕО)

Малиецът със спорно представяне в първата си изява с червената фланелка

ЦСКА извъртя 1:1 с третодивизионния Сливнишки герой в контролна среща, проведена в Сливница. Голът за „червените”, който бе изравнителен, вкара дошлият на проби малийски исполин Мамади Сидибе точно преди почивката

Срещата започна с 22-минутно закъснение поради липсата на съдии в 18:00 ч, за когато бе предвидено нейното начало.

И в днешната проверка ЦСКА беше воден от треньора от школата Альоша Димитров, докато старшията Стойчо Младенов наблюдаваше отвисоко в компанията на изпълнителния директор Александър Тодоров и члена на УС Иво Котев.

Младенов пусна титуляр дошлия на проби 33-годишен малиец с мачове във Висшата лига Мамади Сидибе и словенския халф-бек Саша Бакарич. Първият разочарова с изявите си до гола, който отбеляза преди почивката, докато вторият демонстрира голямо желание да си спечели договор и беше един от най-активните с червената фланелка.

Високият 193 сантиметра нападател Сидибе играеше по-назад през цялата първа част, опитвайки да отнема топката. Чак в края й беше на върха на атаката и тогава се разписа.

Подписалият вчера едногодишен договор халф Браян Хауърд също започна като титуляр и демонстрира стабилност.

В началото ЦСКА контролираше централната зона. Постепенно отстъпи инициативата на Сливнишки герой и в 28-ата минута домакините откриха резултата. Николай Иванов отправи хубав фалцов шут от границата на наказателното поле, станал неспасяем за Стоян Колев.

Рони Абушев може би беше най-активния за „червените” в атака. В 38-ата минута той бе изведен на добра позиция в пеналта, но шутира във вратаря. Иначе преди това опита няколко пробива.

Преди почивката ЦСКА усили натиска си и стигна до изравнителен гол. В 44-ата минута Мамади Сидибе получи от Иво Райков пред вратарското поле и с плътен удар в опразнения от вратаря ъгъл направи 1:1. Тук опитът на малиецът, помогнал на Стоук Сити да спечели промоция във Висшата лига през 2005 г., си пролича.

На почивката Стойчо Младенов извърши 6 смени. Терена напуснаха: Омар Косоко, Стоян Колев, Рангел Абушев, Димитър Маймунков, Петър Витанов и Христо Мартински. На техните места се появиха съответно: Григор Долапчиев, Райс М’Боли, Радой Божилов, Пол Александров, Калоян Янков и Юлиян Илиянов.

Завърналият се в Борисовата градина страж Райс М’Боли демонстрира висока класа, след като спаси два страхотни удара под гредата, единият от непосредствена близост от воле.

Алжирецът обаче на два пъти сбърка при изнасянето на топката. При втория път след получилия се рикошет топката чунка страничната греда.

Сидибе пък вече беше в ритъм и се представи далеч по-добре от първата част. Но отново действаше по-назад, като задържаше топката и я разпределяше. Пролича си обаче липсата на игрова практика.

Браян Хауърд пък се изяви с воле от далеч, преминало встрани от вратата.

В 83-ата минута юношата на „червените” Калоян Янков шутира отлично от движение пред наказателното поле и топката срещна напречната греда.

Домакините пък бяха по-дейни от своите гости, но възможностите им се изчерпаха с няколко неточни удари или М’Боли ги отчая.

Така двубоят приключи без победител. В събота ЦСКА гостува на Локомотив (София) от 18:00 ч в "Надежда".

Най-интересното по минути:

90' ===КРАЙ НА МАЧА===

83' Калоян Янков получава от Радой Божилов на дъгата на наказателното поле и шутира веднага, а топката среща напречната греда

82' Хубав удар на Радой Божилов минава на около половин метър над напречната греда

81' М'Боли отново бърка при изнасянето на топката. След рикошет в крака на нападател топката среща гредата зад алжирския страж

77' Няколко неточни удари към вратата на ЦСКА. Последно Цветков шутира високо и встрани от вратата на М'Боли

69' Смяна в състава на ЦСКА, 7-ма, Иво Райков е заменен от Емил Ботев.

68' ВНИМАНИЕ: Николай Иванов от Сливнишки герой (голмайстор от първата част) е изведен от дълбочина сам срещу вратаря, намира топката от въздуха в наказателното поле, но М'Боли се разтяга и избива виртуозно

65' Сидибе беше изритан доста грубо, но ще може да продължи

61' Слаб шут на Долапчиев от границата на наказателното поле, вратарят улавя без проблеми

59' Пол Александров често играе с топката по лявото крило, но засега центрира неточно

58' Вратарска смяна в състава на Сливнишки герой. Вместо Минев влиза Стоянов

57' Слънцето се скри зад хълма и стана по-приятно за игра

56' Супер кандилка на футболист на Сливнишки герой под гредата, М'Боли демонстрира класата си, вадейки топката в ъглов удар

54' Хауърд шутира от воле извън наказателното поле с левия крак от фронтална позиция, но праща топката встрани от вратата. Преди това Сидибе добре проби по лявото крило

49' М'Боли бърка при изнасянето на топката, но Героя не се възползва от ситуацията. В опита си да изрита топката напред вратарят шутира в крака на противников играч

46' Редица смени в състава на ЦСКА: Григор Долапчиев се е появил в игра за ЦСКА вместо Омар Косоко. Райс М'Боли пък е заменил Стоян Колев на вратата. Вместо Рангел Абушев, в игра вече е Радой Божилов, а Пол Александров е влязъл на мястото на Маймунков. Калоян Янков е на мястото на Петър Витанов. Юлиян Илиянов е заменил Христо Мартински

19:25 НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45' КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

44' ГОЛ ЗА ЦСКА - 1:1! Мамади Сидибе, който е на проби, изравнява с плътен удар отблизо след подаване на Иво Райков. Малиецът се разписа като опитен нападател, без да трепне при ситуацията

38' Първо положение за ЦСКА. Абушев е изведен на стрелкова позиция на линията на пеналта, наглася си топката и шутира силно, но в обсега на вратаря, който спасява

35' Крайно неточно центриране на Маймунков отляво. Сами в наказателното поле бяха Сидибе и Бакарич, които останаха далеч от топката. Сидибе видимо се ядоса

34' Бангеев опитва изненадващ удар извън пеналта на ЦСКА, но праща топката високо над вратата

33' Бакарич центрира към Сидибе във вратарското поле, но исполинът е надскочен от бранител и топката е изчистена

30' Сидибе е фаулиран пред наказателното поле на домакините. Маймунков се нагърби с изпълнението, но праща топката високо над вратата. Доста разочароващ шут бе това

28' ГОЛ ЗА СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ - 1:0! Николай Иванов открива резултата за домакините. Той си нагласи топката на десния крак на границата на наказателното поле и с хубав премерен диагонален удар в долния десен ъгъл направи безпомощен Стоян Колев

26' Косоко прави пробив между трима, но в крайна сметка топката му е отнета. После той се ядосва, че не е имало съотборник, който да поиска топката

25' Опасно центриране пред вратарското поле на ЦСКА, където Христо Бангеев беше приклещен между двама бранители и не успя да играе с топката

20' Сидибе е принуден да се връща назад, за да отнема топката. Сега обаче малиецът извършва нарушение. От началото на двубоя той играе като халф на практика

12' Прекалено дълъг пас от страна на Сидибе става недостожима за неговия съотборник по десния фланг на атаката и следва удар от вратата

8' Рони Абушев опитва пробив между двама с опит да излезе сам срещу вратаря. В крайна сметка стражът Минев чисти

5' Две последователни центрирания в наказателното поле на ЦСКА, но те са прекалено високи и нападателите на домакините остават под топката

18:22 НАЧАЛО НА МАЧА!

18:20 Съдиите излизат. Организацията на Димитър Димитров-Каубоя, както изглежда, не е на особено високо ниво

18:14 Току-що се появиха и съдии, като арбитър ще бъде Адриан Петров. Те ще загреят набързо и до 2 минути срещата би трябвало да започне

18:13 Вероятно началото се бави заради липсата на съдии. Двата отбора загряват по официален екип

18:10 Двата отбора излизат на терена. Дошлият на проби в ЦСКА Сидибе впечатлява със своя ръст

18:06 Стойчо Младенов е заедно с Александър Тодоров и Иво Котев. Альоша Димитров ще води "армейците" днес. Младенов ще наблюдава от високо. Двата отбора все още не са излезли на терена в Сливница

18:04 Двубоят все още не е започнал
Състави

Сливнишки герой: 1. М.Минев, 17. Н.Миланов (к), 2. Н.Величков, 22. В.Георгиев, 4. А.Дреновички, 10. И.Цветков, 24. М.Петров,9. Хр.Бангеев, 23. Вл.Бахаров, 15. М.Хаджиев, 7. Н.Иванов
Резерви: 31. Б. Стоянов, 8. Н. Николов, 19. Д. Николов, 11. Цв. Цаковски, 21. Ан. Сергиев, 14. Л. Деспотов, 16. В.Йовев, 6. В. Молдованов, 20. С. Вешев
Треньор: Венци Рангелов

ЦСКА: 99. Стоян Колев (к), 4. Рангел Абушев, 6. Димитър Маймунков, 14. Тони Стоичков, 15. Петър Витанов, 17. Саша Бакарич, 20. Омар Косоко, 27. Браян Хауърд, 28. Иво Райков, 31. Мамади Сидибе, 42. Христо Мартински
Резерви: 92. Райс М'Боли, 3. Юлиян Илиянов, 5. Емил Ботев, 7. Павел Янев, 8. Пол Александров, 9. Калоян Янков, 10. Радой Божилов, 16. Анжело Йорданов, 18. Божидар Чорбаджийски, 45. Григор Долапчиев
Треньор: Стойчо Младенов

Съдия: Адриан Петров