3. Манчестър Юнайтед и Лудогорец се разминаха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед и Лудогорец се разминаха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Червените дяволи останаха втори в група "А", въпреки че победиха в мразовита Украйна, Мхитарян с първи гол

Манчестър Юнайтед се класира за фазата на елиминациите в турнира Лига Европа след победа с 2:0 над Заря (Луганск) на тежък терен в студена Украйна. Голове на Хенрик Мхитарян в началото на второто полувреме и на Златан Ибрахимович в края осигуриха четвъртия успех за тима на Моуриньо в група „А”.

Въпреки това, червените дяволи излизат от групата като втори и ще бъдат в урната на Лудогорец на жребия за 1/16 финалите в Лудогорец, което означава, че двата отбора ще се разминат.

Юнайтед остана с точка по-малко от Фенербахче, победил Фейенорд с 1:0 насред Ротердам. Турският тим ще бъде сред евентуалните съперници на българския шампион наред с Бешикташ и Османлъспор.

А равенство устройваше Юнайтед, независимо от резултата в другия мач. Статистиката обаче беше много тревожна. Червените дяволи бяха загубили 8 от последните си 9 гостувания в Европа, и равенство в другото (без квалификациите).

Защитникът Ерик Бейли се завърна в стартовия състав. Той не беше играл от мача с Челси през октомври, когато се контузи. Футболистът от Кот д’Ивоар си партнираше в центъра на отбраната с Маркос Рохо, докато Серхио Ромеро започна вместо Давид де Хеа под рамката и на два пъти разколеба украинците.

През първото полувреме в Одеса нямаше чисти положения. Пол Погба, Ерера и Мата не успяха да изведат гостите напред, докато домакините също имаха своите ситуации. Червените дяволи обаче имаха значително преимущество в притежанието на топката – 70:30%.

Три минути след подновяването на играта гостите откриха след самостоятелен рейд на Хенрик Мхитарян. Арменецът вкара първия си гол за Манчестър Юнайтед, като това се случи в 11-ото му участие за тима.

При идентична ситуация, при която домакините лековато изгубиха топката и се създадоха условия за контраатака, Златан Ибрахимович сложи точка на спора, останал сам срещу вратаря.