3. Манолев донесе първи успех на Литекс в контролите в Турция (ВИДЕО)

Манолев донесе първи успех на Литекс в контролите в Турция (ВИДЕО)

"Оранжевите" биха Партизан с 3:2, Станислав с два гола

Отборът на Литекс записа първа победа по време на подготвителния си лагер в Турция, след като днес се наложиха с 3:2 над тима на Партизан.

В герой за българите се превърна резервата Станислав Манолев, който се отчете с два гола за успеха. Иначе резултатът бе открит от Момчил Цветанов.

В единствената си контрола, играна до момента, "оранжевите" се наложиха с 2:0 над гръцкия Аполон (Каламария).

Мачът започна с отлична възможност за сърбите, след като в 4-та минута Дринчич нацели напречната греда след изпълнение на свободен удар.

4 по-късно българите можеха да открият резултата след неубедителна изява в защитата на Партизан. В крайна сметка вратарят Лукач се намесва решително при опита на Джазула.

Постепенно Литекс овладя инициативата и в 22-ата минута след центриране отдясно в наказателното поле Момчил Цветанов шутира от воле пред вратарското поле, но високо над вратата.

Така се стигна до 29-ата минута, когато ловчанлии успяха да излязат напред в резултата. Тогава Джазула намери Асприля от дясно, той напредна мощно към пеналта и шутира силно по земя, вратарят на Партизан спаси с крак, но топката отиде на главата на Момчил Цветанов, който отблизо не сбърка пред опразнената врата за 1:0.

След гола Партизан заигра по-добре и в 35-ата минута Скулетич навлезе в пеналта на Литекс, премина през Пламен Николов и стреля силно с левия крак, но Александров спаси.

В края на полувремето пък, в 42-ата минута, Обрадович засече с глава центриране от фаул, но топката премина над българската врата.

Гол до почивката не падна и така полувремето завърши 1:0 в полза на Литекс.

През втората част на терена за българите за появиха Станислав Манолев и Николай Бодуров, а още в самото начало Миро Манолов изтърва чисто положение за гол, след като бе изведен сам срещу Лукич в наказателното поле, но стреля право във вратаря на "гробарите".

В 54-ата минута пък сърбите изравниха малко случайно, след като Обрадович пресече пас на Александров към Манолев и навлезе към пеналта на Литекс, центрира и топката стигна до Лука, който не сбърка отблизо за 1:1.

Само 7 минути след това обаче Манолев овладя пред наказателното поле на Партизан, напредна няколко крачки към центъра и с премерен изстрел с левия крак прати кълбото долния ляв ъгъл на вратата на сърбите - 2:1.

По-добрата игра на българите продължи и в 70-ата минута Манолев получи пред наказателното поле на сърбите и стреля с десния крак, топката тупна пред резервния страж на Партизан и го прехвърли за 3:1.

Сърбите обаче не се предадоха и в 80-ата минута Малбашич овладя една сбъркана топка пред пеналта на Литекс и с мощен шут я прати в долния десен ъгъл на Александров за крайното 2:3.

Следващата контрола на "оранжевите" е на 2-и февруари срещу Терек (Грозни).

Чат на живо:

90' Край на мача! Литекс победи Партизан с 3:2

80' Гол за Партизан! Малбашич овладя една сбъркана топка пред пеналта на Литекс и с мощен шут я прати в долния десен ъгъл на Александров за 2:3

76' Жълт картон за Малбашич

72' Удар на Нинкович с десния крак, Александров спасява

70' Гол за Литекс! Манолев получи пред наказателното поле на сърбите и стреля с десния крак, топката тупна пред резервния страж на Партизан и го прехвърли за 3:1

64' Треньорът на Партизан смени всичките си 11 футболисти

61' Гол за Литекс! Манолев овладя пред наказателното поле на Партизан, напредна няколко крачки към центъра и с премерен изстрел с левия крак прати кълбото долния ляв ъгъл на вратата на сърбите - 2:1

54' Гол за Партизан! Обрадович пресече пас на Александров към Манолев и навлезе към пеналта на Литекс, центрира и топката стигна до Лука, който не сбърка отблизо за 1:1

46' Манолов бе изведен сам срещу Лукич в наказателното поле, но стреля право във вратаря на "гробарите"

46' Начало на второто полувреме

45' Край на полувремето, Литекс води на Партизан с 1:0 в контрола

42' Обрадович засече с глава центриране от фаул, но топката премина над българската врата

39' Центриране от десния фланг на Лулчевич, което не затрудни стража на "оранжевите"

37' Жълт картон за симулация за Момчил Цветанов

35' Скулетич навлезе в пеналта на Литекс, премина през Пламен Николов и стреля силно с левия крак, но Александров спаси

29' Гол за Литекс! Джазула намери Асприля от дясно, той напредна мощно към пеналта и шутира силно по земя, вратарят на Партизан спаси с крак, но топката отиде на главата на Момчил Цветанов, който отблизо не сбърка пред опразнената врата за 1:0

26' Футболист на Партизан пада в наказателното поле след единоборство, съдията свири, като дава нарушение в полза на Литекс

22' Нова чудесна възможност за Литекс! След центриране отдясно в наказателното поле Момчил Цветанов шутира от воле пред вратарското поле, но високо над вратата

След гредата на Партизан Литекс води инициативата

20' Продължителна атака на Литекс. Няколко пъти топката бе изсипвана в наказателното поле на Партизан, веднъж нападател се размина с нея. В крайна сметка Джазула стреля крайно неточно

17'
Контраатака на Литекс отляво, но Волков се намесва. В крайна сметка и атаката на Партизан пропадна

13' Лек удар в ръцете на Евгени Александров

8' Чудесна възможност за Литекс след неубедителна изява в защитата на Партизан. В крайна сметка вратарят Лукач се намесва решително при опита на Джазула

7' Още един корнер за Литекс, този път футболистите на българския тим стрелят далеч от целта чрез Васил Божиков

6' Корнер за Литекс. След разбъркване вратарят Лукач се намеси

4' ГРЕДА НА ПАРТИЗАН! Сърбите изпълниха свободен удар пред наказателното поле и Дринчич удари напречната греда над Александров

15:33 Начало на мача!

Литекс играе в оранжево-бяла смесица, докато Партизан е в черно

Стана ясен съставът на Литекс за контролата с Партизан. Проверката, която е насрочена за 15:30 ч в Белек, е първа за лидера в "А" група по време на лагера в Турция. От новите попълнения на терена са Пламен Николов, Иван Горанов и Данило Асприля. Очаква се в течение на мача повторен дебют за ловчанлии да направи завърналият се бразилец Том.

Стартовият състав на Литекс: Евгени Александров, Страхил Попов, Пламен Николов, Васил Божиков, Иван Горанов, Симеон Славчев, Румен Руменов, Момчил Цветанов, Юрген Джазула, Данило Асприля, Мирослав Манолов
В игра през второто полувреме: Станислав Манолев, Николай Бодуров, Пламен Гълъбов, Том, Петър Златинов, Джемал Берберович

Стартовият състав на Партизан: Лукач, Волков, Трайкович, Вуличевич, Обрадович, Дринчич, Брасанац, Илич, Лука, Скулетич, Лазович

Ловчанлии са се изправяли два път в последни години срещу Партизан. Миналата зима оранжевите направиха реми 1-1, а през 2010 г. загубиха с 2-3 в Анталия. Срещу бившия си клуб в сряда ще излезе помощник-треньорът на Литекс Золтан Сабо. Асистентът за Загорчич има в кариерата си 3-годишен престой на стадион ЮНА като футболист, през който спечели две титли на Сърбия и една национална купа. Кадър на школата на белградския гранд е и наставникът на вратарите Здравко Букарица.