3. Марек се отказва от "Б" група за сметка на Витоша и Пирин

Марек се отказва от "Б" група за сметка на Витоша и Пирин

"Всяко наше гостуване се превръща във филм на ужасите, 12 гола са отменени на Марек през сезона", каза треньорът на дупничани

Марек се отказва от пре­следване на промоция в Б гру­па, заяви пред "Тема Спорт" наставникът на дупничани Ру­мен Стоянов. Специалистът бе бесен от поредната подигравка на съдиите с тима му. Минути след равенството 1:1 срещу Оборище в Панагю­рище той и ръководството на клуба са взели решение да не гонят първото място в Югозападната В група.

"Отказваме се от промоция в Б група за сметка на нашите преследвачи Витоша Бистри­ца и Пирин Благоевград! Всяко наше гостуване се превръща във филм на ужасите! Изпращат на нашите мачове да сви­рят съдии, които са пълни оли­гофрени. Вкарахме абсолютно редовен гол в Панагюрище и дeceт минути се чудеха какво да измислят, за да го отме­нят. БФС така администрира първенството, че на човек му се иска да се самозапали, как­то го правят протестиращитe. Това е 12-и отменен гол на Марек от началото на сезона, сами си направете сметка, ня­ма как да не е тенденциозно. Отделно от това на всеки наш мач ни следват предста­вители на преследвачите ни. Искаме да ни оставят да си играем футбол и да се забавля­ваме на терена, а Витоша Би­стрица и Пирин Благоевград да си гонят промоция. Еди­ният от тези отбори е с огромни традиции в българ­ския футбол, а на другия му се смъкнаха рамената да носят куфари", заяви видимо афекти­раният Румен Стоянов.

Иначе Янко Янков откри ре­зултата за Оборище в 67-ата минута. Малко по-късно редовен гол на Иван Янчев бе от­менен поради несъществува­ща засада, което вбеси всички от лагера на Марек. Четири минути преди края на мача Асен Васев от дупничани се възползва от центриране от фаул и с глава изравни.
Георги Иванов: Искам да изчистя всички съмнителни съдии