3. Марек спечели битката на новаците в А група

Марек спечели битката на новаците в А група

След шест години пауза Марек отново зарадва феновете си с победа в А група

Марек спечели битката на новаците в А група, след като победи Хасково 2009 с 2:1. Шест години след последната си победа в А група (отборът от Дупница печели през май 2008г. с 3:0 срещу Беласица), Марек отново зарадва феновете си с победа. В 16-ата минута новото попълнение на тима Милен Василев откри резултата след добро изпълнение на пряк свободен удар. Крум Бибишков направи 2:0 в 73-ата минута след реализиране на отсъдена дузпа, а Хасково стигна до почетно попадение десет минути по-късно с красив гол на Дончо Атанасов. Гостите играха последния половин час от срещата с човек по-малко, след като Владислав Узунов получи втори жълт картон в 60-ата минута и бе изгонен от игра. Отборът от Дупница закономерно спечели срещата, след като владееше повече топката и успя да създаде повече положения от състава на гостите.

Едва секунди след първия съдийски сигнал и играта бе спряна, след като на терена влезе куче. Четирикракото направи една парадна обиколка, след което успяха да го изгонят от терена и играта бе подновена.

Марек влезе в мача предпазливо, явно взел си поука от бързия гол, който получи в мача със Славия (Фонсека отбеляза още в 15-ата секунда в двубоя от първия кръг).

Макар домакините да нямаха сериозни положения, все пак стигнаха до попадение в 16-ата минута. Съдията отсъди нарушение близо до наказателното поле в полза на Марек. Новото попълнение на  Марек Милен Василев изпълни перфектно пряк свободния удар, пращайки топката в ъгъла на вратата пазена от Банков – 1:0 за Марек.

В средата на първата част Крум Бибишков и Кирчо Крумов се сблъскаха, след което си размениха реплики. Съдията Баялцалиев укроти страстите като показа и на двамата играчи жълт картон.

Димитър Димитров вдигна публиката на стадиона в Дупница, след като нанесе опасен плътен удар в 32-ата минута, но ударът му мина близко до напречната греда.

Най-добрата възможност за гостите за първото полувреме дойде в 38-мата минута. Ничев направи пробив отляво и изведе на добра позиция Емил Ангелов, но ударът на деветкана на Хасков бе прекалено слаб и Емил Михайлов успя да избие топката.

Две минути по-късно Марек организира добра атака, Петър Тончев нанесе прехвърлящ удар, но Банков успя със сетни сили да изчисти в ъглов. Корнерът бе веднага изпълнен, Димитър Димитров надскочи защитниците на Хасково и засече с глава центрираната топка, но за късмет на гостите топката намери напречната греда и Николай Банков улови  след рикошета.

Петър Тончев отправи няколко добри удара в началото на второто полувреме, но липсата на точност в тях не донесе опасност за Николай Банков.

В 59-ата минута Владислав Узунов получи втори жълт картон и бе изгонен и направи задачата на Хасково изключително трудна.

Влезлият в 68-ата минута в игра за Марек Марио Близнаков бе спънат в наказателното поле в 73-ата минута и съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Крум Бибишков изпълни хладнокръвно наказателния удар и увеличи аванса на Марек – 2:0.

Гостите не се отчаяха от негативното развитие на двубоя и усилията им бяха възнаградена десет минути, след като Марек отбеляза втория си гол. След центриране от корнер защитата на домакините изпусна Дончо Атанасов, който с акробатично изпълнение прати топката във вратата на Емил Михайлов – 2:1.

В последните минути на срещата Марек имаше възможност да отбележи трети гол, но Петър Тончев и Крум Бибишков не успяха да преодолеят стражът на гостите Николай Банков.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза