3. Маркиньос донесе втората победа на Локо (Сф) в първенството (ВИДЕО+СНИМКИ)

Маркиньос донесе втората победа на Локо (Сф) в първенството (ВИДЕО+СНИМКИ)

Петият гол на бразилеца бе достатъчен за домакински успех на „железничарите“ над тима на Берое

Отборът на Локомотив (София) постигна втора победа в тазгодишния шампионат. Столичните „железничари“ победиха с минималното 1:0 тима на Берое у дома. Победното попадение за домакините отбеляза бразилеца Маркиньос в 77-ата минута с глава.

През първото полувреме футбол почти не се игра. Двата отбора се надпреварваха кой повече топки да сбърка, като липсваха и любопитните ситуации пред двете врати. За цялата първа част феновете по трибуните станаха свидетели на едва един точен удар.

Най-опасното положение през пъровото полувреме бе на сметката на Локо (Сф). В 32-рата минута след самостоятелен пробив Гаел навлезе в наказателното поле и пробва удар, но изстрелът му бе толкова слаб, че не успя да затрудни Макенджиев по никакъв начин.

Домакините започнаха по-настървено втората част и само десет минути след подновяването на играта Маркиньос застраши вратата на Берое с удар от пряк свободен удар, който Макенджиев спаси.

В 77-ата минута логичното се случи и Локомотив (София) поведе. След центриране отдясно Том свали топката за Маркиньос в малкото наказателно поле и бразилецът от около два-три метра отбеляза петото си попадение от началото на първенството.

В 88-ата минута Венци Христов пропусна най-чистото положение за Берое. Нападателят на старозагорци получи топката в наказателното поле, успя да се обърне и да преодолее Бранеков, стреля, но ударът му бе отразен от стража на домакините.

Във втората минута на добавеното време и Игор Джоман имаше възможност да изравни резултата, но Валентин Галев отново бе герой за отбора си и осигури успеха за Локомотив.

След тази победа „железничарите“ вече имат актив от осем точки и се изкачиха до 12-ата позиция, докато Берое остава на десетото място с девет точки.