3. Марселиньо съсече Ботев (Пд), носейки 11-а поредна победа на Лудогорец (ВИДЕО)

Марселиньо съсече Ботев (Пд), носейки 11-а поредна победа на Лудогорец (ВИДЕО)

Лудогорец победи Ботев с 1:0 и продължава уверено пътя си към пета поредна титла

Гол на Марселиньо донесе успеха на Лудогорец над Ботев (Пд) в мач от 27-кръг на първенството.

Домакините изиграха силен мач, в който създадоха куп положения и само добрите намеси на вратаря на "канарчетата" Виктор Голас попречиха на "орлите" да спечелят по-убедително.

Българският шампион записа 11-та поредна победа в елита на родния футбол и отново върна преднината си от 14 точки пред втория Левски.

Лудогорец доминираше през цялото игрово време и 1:0 бе най-малкото, с което пловдивчани си тръгнаха от Разград. В 49-ата минута Ботев остана с човек по-малко. Ощипко видя за втори път жълтия цвят на картона и напусна терена. Трябва да се отбележи, че вторият картон на украинеца бе дискусионен.

"Канарчетата" имаха своя шанс в 24-ата минута, когато бяха на крачка от гола. Владо Стоянов сбърка, подарявайки топката на Тодор Неделев който пропусна най-чистото положение, за отбора си в мача. Асът на Ботев потърси далечния ъгъл, но опитът му да реализира се оказа неуспешен.

В 36-ата минута пред вратата на Ботев се разрази истинска канонада. Първо Кафу влезе отдясно в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията, но Голас се хвърли като котка и чукна топката, която застрашително летеше към състезател на "орлите". Няколко секунди по-късно последва изстрел на Витиня, но стражът на гостите отново бе на висота и не допусна кълбото да навести мрежата му.

Малко по-късно Дяков опъна мрежата, но реферът не зачете гола заради засада на Марселиняо, който преди това игра с топката. Положението обаче бе доста спорно.

В 40-ата минута перфектният до този момент Голас се предаде. Марселиньо се хвърли на плонж и вкара красив гол с глава след остро центриране на Вандерсон.

Втората част стартира с червен картон. В 49-ата минута Ботев остана с човек по-малко. Ощипко видя за втори път жълтия цвят на картона и напусна принудително.

Това допълнително улесни задачата на възпитаниците на Дерменджиев, които не спряха да атакуват и създадоха цяла дузина от положения, които обаче бяха пропилени с лека ръка. С най-много и запомнящи се пропуски се отчете румънеца Клаудио Кешеру, който все още е водач в листата на голмайсторите в "А" група, но Мартин Камбуров диша във врата му.