3. Мъжете на Берое победиха юношите в учебна игра (снимки)

Мъжете на Берое победиха юношите в учебна игра (снимки)

Главен съдия на мача бе Ваня Дзаферович

Мъжкият отбор на Берое спечели с 2:0 учебната игра срещу юношите старша възраст в учебна игра, която се проведе на официалния терен на стадион “Берое”. Двата отбора изиграха две полувремена по 40 минути, а главен съдия на мача бе Ваня Джаферович. Джери Ситое откри резултата в 42-ата минута, а Георги Андонов удвои в 60-ата. Старши треньорът на представителния отбор Петър Хубчев използва два различни състава за двете полувремена.

Логично мъжете владееха инициативата на терена и създадоха редица опасности  пред вратата на юношите. Първата  от тях бе още във 2-ата минута, когато Веселин Пенев центрира от левия фланг, а Венци Христов  пробва удар от въздуха, който обаче  премина на метър от вратата, пазена от Теодор Койчев.

В 5-ата минута Елио Мартинс изведе Христов зад гърба на отбраната, нападателят напредна и копна технично топката покрай Койчев, но ударът му бе неточен и топката премина на сантиметри от лявата греда. В 20-ата минута Христов открадна една топка в центъра, напредна и нахлу в наказателното поле на юношите, но пасът му към Игор Джоман бе пресечен от Петко Ганев.

Следващата опасност дойде в 23-ата минута, когато Саюд изведе Венци Христов  на чиста позиция, но след удара на нападателя кълбото отново премина на метър от вратата. Последната възможност за първата част дойде в 32-ата минута. Елио Мартинс  пое топката от центъра на терена, проби по левия фланг и нахлу  в наказателното поле на юношите, след което центрира по земя към Дочно Атанасов, но капитанът на “Берое” не успя да нанесе добър удар и топката бе избита от защитата.

Второто полувреме започна отново с натиск на мъжете и в 42-ата минута Джери Ситое откри резултата. Нападателят от Мозамбик пое топката  на границата на наказателното поле и прати кълбото в мрежата с плътен удар в долния десен ъгъл на вратата.

Десет минути по-късно Георги Динков центрира, а Иво Иванов пробва странична  ножица, но ударът на защитника не успя да намери рамките на вратата.

В 60-ата минута Ситое бе съборен от Ганев почти на границата на голямото наказателно поле. Зад топката застана Георги Андонов, който с директен удар направи резултата 2:0. В сблъсъка Ситое получи лека контузия и на негово място в игра влезе вратарят Теодор Скорчев, който довърши мача като централен нападател.

В 68-ата минута юношите стигнаха до най-чистото си положение в  срещата, когато Ангел Костов получи топката в наказателното поле и стреля мигновено към вратата. Кирил Акалски обаче реагира  отлично и с акробатично хвърляне изби. Последната възможност за гол дойде в добавеното време. Алберто Лоузейро проби през центъра на защитата и пусна хитър пас към Саюд. Ударът на алжиреца обаче бе избит в ъглов удар от Теодор Койчев.

Берое (мъже)  - Берое (юноши) 2:0
1:0 Джери Ситое (42),
2:0 Георги Андонов (60)

Берое (мъже): Теодор Скорчев (40′ – Кирил Акалски), Веселин Пенев (40′ – Георги Динков), Иво Иванов, Борислав Стойчев (40′ – Владимир Зафиров), Здравко Илиев, Елиаш Алвеш да Силва (40′ – Алберто Лоузейро), Игор Джоман (40′ – Пауло Жорже), Амир Саюд, Елио Мартинс (40′ – Пламен Крумов), Дончо Атанасов (40′ – Георги Андонов), Венцислав Христов (40′ – Джери Ситое (60′ – Теодор Скорчев))

Берое (юноши): Теодор Койчев, Джунейт Али, Пламен Тенев, Петко Ганев, Борислав Желязков, Кирил Личев (40′ – Жюлиен Бенков), Венцислав Иванов (55′ – Кирил Личев), Исус Ангелов, Ивелин Монев (47′ – Никола Грозданов), Пламен Пенев (70′ – Ивелин Илиев), Ангел Костов (40′ – Адриян Минчев);

главен съдия: Ваня Джаферович (Босански брод)
стадион: “Берое”, Стара Загора