3. Мечтите за Шампионска лига на Левски свършиха в Будапеща – 2:0

Мечтите за Шампионска лига на Левски свършиха в Будапеща – 2:0

Дебрецен затвърди "унгарския комплекс" на „сините”. Шест загуби от шест мача в евротурнирите.

Левски направи нова издънка в Европа. Този път „сините” спряха в Будапеща след два загубени мача с никому неизвестния отбор на Стария континент Дебрецен.

След като загуби с 1:2 в първия мач, шампионът на България кацна готов за борба до край в Унгария, но отново не се получи нищо. „Сините” загубиха с 2:0 пред 15 000 зрители и мечтата за Шампионската лига приключи.

Малка утеха за феновете е добрата игра на водения от Ратко Достанич отбор, който нямаше късмет и загуби мач, в който създаде доста повече възможности за гол от съперника си.

Така, „сините” ще трябва да играят в групите на Лига Европа и ще чакат жребия в петък, когато ще станат ясни съперниците за предстоящите шест мача. Може би това е по-добрият вариант за тима, който явно не е достатъчно силен за най-елитния клубен турнир в света.

Подкрепяни от синята агитка, която бе с тима през огромна част от времето, „сините” започнаха много активно мача. Още в четвъртата минута Георги Сърмов щеше да счупи горната греда на Полексич с удар от около 15. Ударът му попадна точно в сглобката на вратата, но полузащитникът нямаше шанс. По-късно именно Сърмов се превърна в грешник за своя отбор.

В 13-ата минута, след опасно центриране, Кулибали се пребори за една топка след груба грешка на Сърмов и подаде към Варга, който от дъгата на наказателното поле с техничен фалцов удар на средна височина до дясната греда елиминира Георги Петков.

След попадението Левски не се отчая. Играчите натиснаха съперника си. В 21-ата минута Йовов изпълни много добре свободен удар, но Полексич изби. Минута по-късно Георги Христов се размина с топката в малкия пеналт.

В 26-ата минута „сините” имаха уникално положение пред себе си. Георги Христов бе изведен добре, страхотно мина двама защитници и от прекрасна стрелкова позиция малко зад точката на дузпата стреля до дясната греда на вратата. В 35-ата Георги Христов спря топката на гърди и стреля, но топката мина на сантиметри от дясната греда.

Това бяха много силни минути за тима и само късметът попречи на отбора да изравни резултата.

В 35-ата минута обаче мачът приключи. Георги Петков пусна за трети път гол от далечна дистанция срещу Дебрецен, след като Рудолф стреля от 25 метра в горния десен ъгъл и сложи точка на спора.

Така завърши първата част. През втората двата отбора бяха доста по-мудни на терена, а в българския тим се виждаше липсата на настроение за игра. Левски просто доиграваше мача.

В 62-ата минута Варга бе изведен от Рудолф срещу Петков, мина го и точно преди да вкара, вратарят успя някакси да избие топката от краката му.

Малко по-късно Георги Христов направи поредния си дежурен пропуск, след като от малкото наказателно поле спря топката на гърди и от въздуха стреля високо над гредата.

До края на мача влезлият през втората част Николай Димитров и Седрик Бардон отправиха по един опасен удар и с това общо взето се изчерпа всичко за Левски.

Ратко Достанич има и още една лоша новина от двубоя. В следващия мач в Лига Европа той няма да може да използва Сърмов и Зе Соарес, които получиха жълти картони, а вече имаха предупреждения.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение