3. Милчо Ангелов поведе ЦСКА към успех над Марица, камерунецът и Барт дебютираха (ВИДЕО)

"Червените" се наложиха с 3:1 над втородивизионния тим, макар да бяха без осмина национали

ЦСКА победи Марица Пловдив с 3:1 в контрола, която се игра на клубната база на "червените" в Панчарево.

С две попадения за "армейците" блесна Милчо Ангелов, а другото бе дело на Кевин Кубемба.

В двубоя срещу втородивизионния тим треньорът на тима Стамен Белчев използва някои от юношите, тъй като 8 състезатели на ЦСКА са ангажирани с различни възрастови на националните си гарнитури.

Неофициалните си дебюти за ЦСКА направиха и двете нови попълнения на - Александър Барт и Роберт Лое.

Камерунският национал, който пристигна от испанския Осасуна, бе титуляр с №16, докато френският защитник Барт, който е 6-кратен шампион на България с Литекс и Лудогорец, влезе след почивката и ще носи №25 на „Армията”.

ЦСКА започна по-силно мача, като Енрике и Роберт Лое пропуснаха да открият резултата още в първите минути, а в 16-ата това стори Милчо Ангелов.

В 25-ата пък Кевин Кубемба нацели гредата след далечен изстрел, а в 39-ата и Густаво Кулма пропусна да покачи резултата.

Така в крайна сметка първото полувреме приключи при 1:0 в полза на "червените".

На почивката Белчев направи множество рокади и в първите минути след паузата Марица пое инициативата.

Гостите вкараха попадение в 50-ата минута, което бе отменено, но шест по-късно все пак изравниха.

Радостта им обаче бе кратка, тъй като Кевин Кубемба върна преднината на ЦСКА след час игра - 2:1.

Веднага след подновяването на играта от центъра Кубемба можеше да вкара нов гол, но ударът му между краката на вратаря бе спасен от стража на пловдивчани.

Крайното 3:1 оформи Милчо Ангелов, който в 70-та минута отбеляза втория си гол в мача.

Следващият официален двубой на ЦСКА е в петък, 8 септември, от 20:00 часа на стадион "Българска армия" срещу Верея.

ЦСКА - Марица 3:1
1:0 Ангелов (16')
1:1 ('54)
2:1 Кубемба (60’)
3:1 Ангелов (70')

Стартов състав на ЦСКА: Слави Петров (в), Николай Бодуров, Пламен Гълъбов, Александър Дюлгеров, Раул Лое, Тиаго Родригес, Густаво Кулма, Милчо Ангелов, Енрике Роберто, Кевин Меркадо, Кевин Кубемба

Резерви: Кристиян Сотиров (в), Александър Барт, Радослав Илиев, Георги Славчев, Ертан Тахиров, Асен Дончев, Огнян Николов.

Полицията в Пловдив със специални мерки за сигурност преди България - Люксембург

Вижте част от сумите, които са прибрали мениджърите на няколко футболисти

Левски излиза срещу Хебър днес от 15:45ч.

"Сините" ще изиграят единствената си контрола по време на паузата

Младежите ни излизат в мач на честта срещу Германия

"Лъвчетата" изгубиха шансовете си да се класират на Европейското първенство догодина