3. Миньор победи петия в Грузия след голово шоу

Миньор победи петия в Грузия след голово шоу

„Чуковете” с първа победа на лагера в Турция - 5:3, два късни вратарски гола лишиха перничани от разгром

Отборът на Миньор записа първа победа в контролите от лагера на тима в Турция. Възпитаниците на Стойчо Стоев победиха с 5:3 петия в класирането на Грузия Колхети.

Точни за Миньор бяха Окечукво (5), Милен Василев (8), Крум Бибишков (28, 42), Tомислав Павлов (70). За Колхети точни бяха  Цицхвая (59), Датуянашвили (87) и Павлиашвили (88) .

Преди тази контрола „чуковете” трябваше да играят и срещу ФК Рус от Санкт Петербург, но новата на наредба на ФИФА и УЕФА да не се играят по два мача на ден осуети намеренията на перничани.

Срещу Колхети Миньор поведе с четири гола до почивката, два от които дело на Крум Бибишков, продължил наскоро договора си с „чуковете”. Още в 5-ата минута резултатът откри Окечукво с глава, след разиграване на корнер и пас на Милен Василев.

Три минути по-късно „чуковете” стигнаха до второ попадение, при което ролите бяха разменени. Тогава нигериецът напредна по дясното крило, след което изведе Милен Василев в наказателното поле и той с удар по земята вкара за втори път топката в грузинската врата.

След още двадесет минути игра „жълто-черните” от Перник направиха резултата класически. Третото попадение бе дело на Крум Бибишков, който засече центиране от въздуха на Милен Василев за 3:0. Две минути преди края на полувремето отново Бибишков  с глава засече центриране от корнер за 4:0.

Малко след подновяването на играта тимът от Грузия намали, чрез Цицхвая, който се възполза от зле изчистена топка от бранителите на Миньор и прати коженото кълбо в долния ляв ъгъл на Чворович.

В 70-ата минута най-добрия в мача за Миньор Окечукво намери добре в наказателното поле юношата на Селтик Томислав Павлов, който вкара петия гол за своя отбор.

След гола българския тим помисли, че всичко е решено и допусна още два гола в заключителните минути на срещата. Първо в 80-ата минута Тогуши нацели гредата на вратата пазена от Славчев.

След това последваха груби грешки на резервния вратар на Миньор. В 87-ата минута, стражът позволи удар на Датуянашвили до го прехвърли за 2:5, а само минута по-късно се намеси лошо, и отблизо Павлиашвили оформи крайното 3:5.

В този мач Миньор игра без някои от титулярите си. Утре тимът ще се изправи срещу лидера в румънския шампионат  Динамо (Букурещ).

Двубоят ще се играе в Белек от 15:00 часа.