3. Миньор победи трудно Етър в Перник и взе ценен аванс преди реванша (СНИМКИ)

Миньор победи трудно Етър в Перник и взе ценен аванс преди реванша (СНИМКИ)

"Чуковете" надвиха "болярите" с 2:1

Миньор (Перник) победи Етър (Велико Търново) с 2:1 в първия мач помежду им от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Мачът се игра на стадион „Миньор” в Перник, а на почивката на срещата резултатът бе 1:1, след като първо „чуковете” успяха да поведат, но до края на първото полувреме „болярите” изравниха. Победното второ попадение за Миньор падна в 84-ата минута, когато Иван Михов се разписа с глава и донесе победата на пернишкия тим с 2:1. По този начин тимът на Николай Тодоров взе ценен аванс преди реванша, който е на 24-ти или 25-ти ноември.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУК!

Още в началните минути на срещата Оливейра на два пъти можеше да се разпише, но при първата възможност не намери рамките на вратата, а при втората ситуация Банков с добра намеса изби в корнер. Миньор пък отвърна с удар с глава на Михов, който бе спасен от стража Цанков. В следващите минути с пропуск за Етър се отчете Оливейра, като изстрелът му бе отразен от Банков, а в 16-ата минута Окечукво стреля към долния ляв ъгъл, но вратарят Цанков се хвърли и изчисти в ъглов удар. При последвалото центриране от корнера Миньор успя да поведе. Юруков центрира топката попадна в краката на Писаров, който отново върна към Юруков, а той отново центрира в наказателното поле, където Томислав Павлов с удар с глава направи резултата 1:0.

В средата на първата част Оливейра засече с глава центриране от корнер, а Банков отново се справи. Почти веднага след тази ситуация Ивайло Стоянов овладя топката и стреля от около 30 метра, но над напречната греда. В 33-ата минута нов удар на Стоянов премина покрай дясната греда, а в 37-ата Байдаков отправи далечен изстрел, а кълбото прелетя високо над вратата.

Последваха пропуски на Венци Василев и Ивайло Стоянов от Миньор, а в 42-ата минута Етър успя да изравни, след като Хасан подаде към Павати, който от около 25 метра с хубав удар прати кълбото неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Банков. Малко преди края на първата част Пивати се отчете с пропуск за Етър, а на почивката на мача резултатът бе 1:1.

Втората част не предложи на зрителите много вълнуващи моменти. В 57-ата минута Павлов стреля към вратата на Цанков, но кълбото прелетя над напречната греда. Три минути по-късно Василев можеше да изведе „чуковете” с гол напред, след като стреля хубаво към Цанков, но вратарят на Етър с добра намеса изби в корнер.

В 70-ата минута Николаев проби отляво и намери в коридор Красен Трифонов, който влезе в наказателното поле и стреля в долния десен ъгъл на вратата на Миньор, но Банков спаси.

Миньор успя да достигне до втори гол в 84-ата минута. Красен Трифонов и Макенджиев разиграваха с успоредни пасове в наказателното поле, Брахими обаче отне кълбото и центрира към Иван Михов, който с летящ плонж с глава нанесе неспасяем удар във вратата на Етър за 2:1.

До края на срещата тимът от Велико Търново се опита да се добере до равенството. В 88-ата минута удар на Атанасов бе спасен от Банков, а две минути по-късно отново Атанасов стреля към вратата на Миньор, но вратарят с отлична намеса изби в ъглов удар. В продължението на срещата с пропуски за Етър се отчетоха Садула и Атанасов, а последният съдийски сигнал дойде при резултат 2:1 в полза на Миньор. Така пернишкият тим взе ценен аванс преди реванша.

В неделя Миньор е домакин на Левски, докато Етър гостува на шампиона Лудогорец.