3. Миньор се издъни срещу Калиакра у дома (видео+снимки)

Миньор се издъни срещу Калиакра у дома (видео+снимки)

Двата тима завършиха наравно 1:1, Бибишков с първи гол за перничани

Отборът на Миньор за пореден път разочарова феновете си през този сезон, след като днес завърши наравно 1:1 със закъсалия тим на Калиакра. Срещата се игра на стадион „Миньор” пред около 2000 зрители и бе първа от програмата на 12-ия кръг на родната „А” група.

Крум Бибишков най-сетне вкара дебютното си попадение в официален мач за състава на „чуковете”, след като бе точен от дузпа в 61-ата минута. Крайното 1:1 пък оформи юношата на Левски Четин Садула.

След хикса гостите прекъснаха черната си серия при гостувания от шест поредни поражения. Въпреки всичко, Миньор няма успех вече в 5 поредни сблъсъка, докато каварненци не познават вкуса на победата от 7 двубоя насам.

Мачът бе изгледан от помощника на Любо Пенев в националния отбор - Ради Здравков, както и от треньора на вратарите на "трикольорите" Йордан Димитров.

Помощникът на Димитър Пенев в ЦСКА - Адалберт Зафиров, който бе уволнен от Калиакра преди броени седмици, също се появи на стадиона на мира в средата на първата част.

Двубоят започна спокойно, като първата добра възможност се откри пред тима на домакините. В 7-та минута Костадин Марков центрира от десния фланг в пеналта, Бибишков овладя и стреля, но Цецо Димитров бе на място и улови.

В ответната атака пък, Калиакра имаше възможността да открие от фаул, ала изстрелът на Филипов не затрудни Чворович.

Като цяло обаче, първата част не бе никак атрактивна, въпреки че домакините опитваха да атакуват през по-голямата част от времето. В 22-ата минута Брахими получи в наказателното поле, ала шутът му бе разочароващ, а след това Том можеше да се разпише с глава, но кълбото премина покрай вратата.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част също стартира с по-добра игра на перничани, но първата добра ситуация се откри пред състава на гостите, след като Яшар шутира опасно, но Чворович изби в корнер.

Последва страхотна възможност за Милен Василев, който можеше да вкара с глава, след като остана на празна врата, но прати кълбото над вратата на Цветан Димитров.

Така се стигна до 60-ата минута, когато Брахими навлезе мощно в пеналта на гостите, където бе спънат от Ковачев и главният рефер отсъди дузпа в полза на Миньор. Зад топката застана Крум Бибишков, който бе точен, давайки преднина на „чуковете”. Това бе първи гол в официален мач за стрелеца с екипа на перничани, като той има още 1 гол, също от дузпа, срещу Ботев (Враца) в контрола.

След попадението „чуковете” продължиха да владеят инициативата и дори увеличиха оборотите в търсене на ново попадение, което да реши мача в полза на домакините.

В 70-ата минута Томислав Павлов можеше да удвои, но ударът му с глава бе много слаб и не затрудни Цветан Димитров. 120 секунди по-късно Бибишков намери Брахими в наказателното поле, ала изстрелът на последния премина покрай вратата на Калиакра.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Четин Садула се откъсна зад отбраната на перничани и излезе очи в очи с Чворович, хладнокръвно мушна топката между краката му и възстанови статуквото – 1:1.

След това попадение Миньор се хвърли в атаки, но те бяха по-скоро стихийни и не носеха реална опасност пред вратата на гостите. Вместо това, в 90-ата минута Калиакра можеше да вземе трите точки, след като Заков стреля опасно от фаул, ала Чворович внимаваше и улови.

До края на мача нови голове не паднаха и така Калиакра успя да измъкне равенство 1:1 от стадиона на мира в Перник.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза