3. Миньорските „чукове” заковаха Ботев насред Пловдив - 2:1

Миньорските „чукове” заковаха Ботев насред Пловдив - 2:1

Миньор съкруши „канарчетата” с 2:1 след драматична и оспорвана среща от 27-ия кръг на „А” група, която се изигра на стадион „Христо Ботев” в Пловдив. Домакините откриха в 41-ата минута с гол на Манчев от дузпа, в 55-ата минута Янкович изравни, а в 58-ата минута Валмир оформи крайното 2:1 отново с гол от дузпа.

Миньор (Пк) почти сигурно ще продължи да играе в "А" група и през следващия сезон. Отборът от миньорския град победи Ботев (Пд)  с 2:1 като гост в драматичен мач от 27-ия кръг на „А” група и хвърли в делириум хилядите си фенове. Миньор вече има 30 точки, с 6 повече от намиращия се "под чертата" на изпадащите Ботев. С днешната загуба пловдивчани намалиха чувствително шансовете си за оцеляване и трябва да се надяват на чудо в оставащите три мача, за да се спасят.

Ботев (Пд) откри резултата в 41-ата минута с гол на Манчев от дузпа. В 55-ата минута Янкович изравни, а в 58-ата минута Валмир оформи крайното 2:1 от дузпа.

Срещата започна активно и за двата тима, които показаха мъжка и мотивирана игра. Гостите от Перник излязоха с нагласата, че с този мач решават съдбата си, а „канарчетата” показаха от първите минути на срещата, че няма да се дадат без бой.

По-настоятелни в атаките си в първите минути на двубоя бяха домакините, които можеха да открият резултата още в 3-ата минута. След центриране в наказателното поле на Миньор Орловски чукна топката с глава, но не уцели рамките на вратата. Две минути по-късно отново Орловски стреля, но топката прелетя над напречната греда.

В 22-ата минута Валмир пусна коварен пас към Янкович, който стреля опасно към вратата на Ботев, но топката излезе в аут. Около десет минути след това Николай Манчев нахлу опасно в наказателното поле на Миньор, стреля по диагонал, но топката премина малко над напречната греда на Чворович.

В 40-ата минута След центриране в наказателното поле на гостите, Цветков игра с ръка и главният рефер Ангел Ангелов посочи бялата точка. Николай Манчев застана зад топката и простреля Чворович с хубав удар в долния ляв ъгъл.

Три минути по-късно „чуковете” имаха шанс да върнат равенството в мача с хубав шут на Хазуров, но топката мина встрани от вратата на Арсов.

До края на полувремето не се случи нищо запомнящо се и „канарчетата” се оттеглиха на почивка с преднина от един гол.

През втората част гостите от Перник излязоха окрилени и още в първите минути се хвърлиха да атакуват „канарчетата”. Резултатът от напористата им игра не закъсня и в 52-ата минута равенството в мача бе възстановено. Янкович беше отлично изведен в наказателното поле на домакините, прехвърли Арсов и изпрати топката в мрежата за 1:1.

Три минути по-късно „чуковете” добавиха още едно попадение във вратата на Лилчо Арсов с гол от дузпа. Стражът на Ботев фаулира Хазуров в наказателното поле, за което Ангелов посочи бялата точка. Валмир стреля от бялата точка и изпрати топката в долния ляв ъгъл пред безпомощния поглед на Арсов.

В 62-ата минута опасен удар на Тимонов и топката профуча покрай левия страничен стълб. „Канарчетата” продължиха да оказват съпротива и да търсят нови голови положения, но усилията им бяха недостатъчни.

В 77-ата минута шут на Тимонов от пряк свободен удар и топката срещна левия страничен стълб, след това Тимонов отново стреля, негов съотборник засече с глава, но Чворович спаси със сетни сили.

Точно десет минути по-късно домакините създадоха най-опасната си атака, когато след коварен изстрел на Андонов към вратата на Миньор, топката се удари в напречната греда и тупна пред голлинията. До гол обаче така и не стигна и в края на срещата Миньор се поздравиха с така ценните три точки, които ще им позволят да дишат по-спокойно до края на първенството.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза