3. Миро Иванов изхвърли Берое от турнира за купата след продължения

Миро Иванов изхвърли Берое от турнира за купата след продължения

Лудогорец се наложи над заралии с 1:0 на стадиона под Аязмото

Отборът на Лудогорец се класира за осминафиналите на турнира за купата на България, след като днес се наложи много трудно с 1:0 над тима на Берое след продължения. Срещата се игра на стадион "Берое" в Стара Загора, а единственото попадение бе дело на Мирослав Иванов в 104-ата минута.

Двубоят започна равностойно, като в началото Барт можеше да открие резултата, след като засече с глава центриране на Станислав Генчев, но кълбото премина покрай вратата на домакините. Няколко минути по-късно, сходно положение се откри и пред вратата на Голубович, но Зафиров също не намери целта.

Като цяло обаче темпото на игра в началните минути бе доста слабо, което изнерви и играчите на двата тима. В хода на полувремето капитанът на заралии Слави Жеков извърши два груби фаула, като за първия му бе показан жълт картон, а за втория съдията му спести изгонването.

С това се изчерпиха и по-любопитните ситуации за първата част и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с далеч по-активна игра на „орлите” от Разград, като още в 49-ата минута Кабаселе намери Гъргоров в лявата част на наказателното поле, Бадема опита прехвърлящ удар, но топката излезе в аут.

В 63-ата минута, наставникът на гостите Ивайло Петев извади Кабаселе и пусна в игра Марселиньо, което моментално даде нужната острота в нападението на Лудогорец.

В 66-ата минута Александров бе изведен в наказателното поле, финтира Пенев и стреля с левия крак по земя, но право в ръцете на Иво Иванов. Само 180 секунди по-късно пред Мишо Александров се откри нова страхотна възможност за откриване на резултата, след като засече с глава центриране на Минев, но вратарят на заралии показа хубав рефлекс и изчисти в корнер.

В последните 10 минути гостите отново вдигнаха оборотите и в 80-ата минута Миро Иванов стреля технично, Иво Иванов изби, но при добавката Мишо Александров не можа да уцели вратата от границата на наказателното поле.

3 минути по-късно Александров намери Марселиньо в пеналта, бразилецът стреля от малък ъгъл, но Иво Иванов отново спаси.

До края на редовното време двата тима не си вкараха голове и така пратиха мача в продължения.

Първото продължение започна спокойно, но бързо "орлите" овладяха инициативата и в 98-ата минута Стоянов бе изведен очи в очи с Иво Иванов, ала стражът на заралии спаси удара му с крак.

Така дойде 104-ата минута, когато Шоко метна страхотен 30-метров диагонален пас, който намери непокрит в пеналта Миро Иванов, халфът овладя и хладнокръвно с левия крак пусна топката покрай Иво Иванов за 1:0.

През второто продължение възпитаниците на Ивайло Петев се успокоиха и се прибраха в половината си, чакайки възможностите си на контраатака. Това даде  възможност на домакините да натиснат, но те бяха крайно безидейни пред добре подредената отбрана на "орлите".

Все пак те имаха възможност да възстановят статуквото в 117-ата минута, когато Петър Димитров получи в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Голубович се разтегна максимално и с върха на пръстите си спаси.

До края на двубоя Берое не можа да вкара изравнителен гол и така напусна турнира за Купата на България, след като отстъпи на Лудогорец с 0:1 след продължения.
Великов: Вкараха ни с 1 положение след почивката

„Нормално, с човек по-малко няма как да се случат нещата“

Митов: Доволен съм от трите точки, не и от играта

„Можеше да вкараме още голове“, заяви треньорът на Септември

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА