3. Мишо Венков герой за Локо (Пловдив) за 1:0 над Черно море (снимки+видео)

Мишо Венков герой за Локо (Пловдив) за 1:0 над Черно море (снимки+видео)

Двата тима завършиха мача с по 10 човека

Отборът на Локомотив (Пловдив) се върна на победния път, след като днес се наложи трудно с 1:0 над тима на Черно море. Срещата се игра на стадион „Локомотив” в града под тепетата и бе от програмата на 11-ия кръг на родната „А” група.

Трибуната с ултрасите на „смърфовете” – „Бесика”, остана празна, след като феновете спазиха обещанието си да бойкотират мача заради слабите резултати на тима от началото на кампанията.

Иначе в герой за „черно-белите” се превърна Михаил Венков, който вкара и единственото попадение в мача в 72-ата минута.

Двата тима завършиха срещата с по 10 човека, след като Андреев получи втори жълт картон за Черно море в 63-ата, а в 87-ата примерът му бе последван от Валери Георгиев от домакините.

Мачът бе изгледан от трибуните от Емил Велев - Кокала, за който се смята, че ще е новият наставник на "смърфовете".

Двубоят започна с опасен изстрел на Даниел Георгиев, който обаче излезе в аут, последван от нов такъв, този път на Даксон. В 19-ата минута Камазола опита късмета си от дистанция, ала неговият шут бе спасен от Лучини.

Така се стигна до 25-ата минута, когато домакините пропуснаха най-чистото положение за първата част. Тогава топката бе центрирана прострелно в пеналта на варненци, където Бенжелюн засече с глава, но Георги Божилов бе добре пласиран и изчисти от голлинията.

В 36-ата минута пък, Дончо Атанасов изтърва най-изгодната възможност за „моряците”, след като останал сам срещу Лучини, стреля с левия крак извън пределите на вратата.

До края на полувремето домакините продължиха да натискат, но гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с хубава възможност за „моряците”, след като в 52-ата минута Колев засече с глава центриране на Илиев, но Лучини бе добре пласиран и спаси. Последва силен шут на Сержиньо от дистанция, ала кълбото премина покрай вратата на гостите.

В 60-ата минута Здравко Лазаров центрира в пеналта, където Релич засече от непосредствена близост, но Пиргов показа страхотен рефлекс и спаси. 180 секунди по-късно варненци останаха с човек по-малко, след като Андреев получи втори жълт картон за фаул срещу Електричката.

Така дойде 72-ата минута, когато домакините все пак успяха да стигнат до така ценния гол. Тогава Здравко Лазаров центрира страхотно отляво, Венков се извиси над всички и с глава даде преднина на домакините.

След гола темпото на игра спадна, но домакините продължиха да владеят инициативата. В 81-ата минута Здравко Лазаров качи топката на главата на Лукич, чийто удар с глава обаче бе много слаб и не затрудни стража на гостите.

Така дойде 87-ата минута, когато Валери Георгиев извърши безсмислен фаул срещу Георги Илиев, заради който получи втори жълт картон и така и „смърфовете” останаха с 10 човека.

До края на мача обаче нови голове не паднаха и така Локомотив (Пловдив) се наложи над Черно море с минималното 1:0.