3. Митко Бербатов само на гол от рекорда на Христо Бонев

Митко Бербатов само на гол от рекорда на Христо Бонев

28-годишният нападател на Манчестър Юнайтед отбеляза хеттрик в световната квалификация срещу Грузия само за едно полувреме игра.

Димитър Бербатов е само на гол от това да стане рекордьор по отбелязани голове за националния отбор на България.

28-годишният нападател на Манчестър Юнайтед отбеляза хеттрик в световната квалификация срещу Грузия само за едно полувреме игра. Първият си гол за България той реализира през февруари 2000 година в контролата срещу Чили (2:3). Любопитното е, че вторият гол за "лъвовете" в този мач бе дело на настоящия селекционер Станимир Стоилов.

Първото официално попадение на Бербатов пък е в световната квалификация срещу Дания в Копенхаген за 1:1. В квалификациите за световното първенство в Япония и Южна Корея Бербатов отбелязва два гола.

Митко е на попадение от това да изравни постижението на Христо Бонев, който държи рекорда с националната фланелка. Бонев има 47 гола в 98 мача за България, докато Берба е с 46. Носителят на „Златната топка” за 1994-а година Христо Стоичков пък има 37 гола в 83 мача.

До момента Бербатов има 75 мача с националната фланелка.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА