3. Млад нападател блесна за страхотна победа на Ботев (Пд) (ВИДЕО)

Млад нападател блесна за страхотна победа на Ботев (Пд) (ВИДЕО)

Цветелин Чунчуков вкара 2, “канарчетата” отнесоха Слобода с 5:1

Ботев (Пловдив) спечели по много убедителен начин предпоследната си контрола на кипърска земя.

“Канарчетата” се наложиха с 5:1 над сръбския Слобода, а младият нападател на тима Цветелин Чунчуков се отчете с две попадения. Другите точни за пловдивчани бяха Иван Цветков, Луис Педро и 16-годишния Боби Титюков, който вкара първия си гол с екипа на Ботев от дузпа. Почетното попадение за сърбите бе дело на Йованович.

След този двубой футболистите на Ботев ще имат по-малко от 24 часа да се възстановят за последната си контрола с Мика. Почивка днес получиха Йордан Христов, Веселин Минев, Томаш Иршак, Александру Куртеан, Юнес Хамза, Феребори Доре и Мариян Огнянов.

През цялата среща Ботев Пд беше отборът, който доминираше и логично се поздрави с убедителната победа. Над всички обаче, че Чунчуков, който  направи много силен мач за “канарчетата”. В 14-ата минута той изведе Педро, който от няколко метра не сбърка и откри. До края на полувремето “жълто-черните” продължиха да доминират и опитният Иван Цветков покачи на 2:0 след удар с глава.

През втората част нищо не се промени и Ботев продължи да бележи. Под светлината на прожекторите трайно се настани Цветелин Чунчуков, който вкара два гола само в рамките на 120 секунди. Резерввният вратар на тима Филип Димитров направи няколко много добри спасявания, но той все пак бе преодолян с удар от границата на наказателното поле.

79-ата минута определено ще се започни от 16-годишния Боби Титюков, който замени голмайстора Чунчуков, и самият той стана такъв за първи път. Момчето бе съборено в наказателното поле, съдията даде дузпа и поиска сам да я изпълни. Така вкара първия си гол с екипа на Ботев Пд.

БОТЕВ (ПД) - СЛОБОДА 5:1

1:0 Луис Педро (14)

2:0 Цветков (20)

3:0 Чунчуков (53)

4:0 Чунчуков (55)

4:1 Йованович (71)

5:1 Титюков (79-д)

БОТЕВ (ПД): Адам Стаховяк (46-Филип Димитров), Филип Филипов, Сивард Спрокел, Димитър Везалов, Артур Енрике, Серкан Юсеин (58-Владимир Айтов), Анисе Абел (46-Божидар Васев), Вандер Виейра, Луис Педро, Иван Цветков, Цветелин Чунчуков (75-Борис Титюков)