3. Младежите биха с 2:1 световния шампион Гана

Младежите биха с 2:1 световния шампион Гана

Младежкият национален отбор по футбол на България победи с 2:1 световния шампион до 20 години Гана.

В Мездра нашите извоюваха престижна победа, а всички голове паднаха още през първата част.

Резултатът беше открит още в 3-ата минута. Мартин Тошев подаде хубаво към Момчил Цветанов в наказателното поле, а последният не сгреши – 1:0.

След попадението нашите не се дръпанаха назад, а напротив. „Трикольорите” продължиха да поддържат темпото на игра и да владеят инициативата. Така се появиха още няколко добри втъзможности за гол, които бяха пропиляни.

Както често се случва във футбола, и както често на българските отбори, точно тогава получихме гол. В 24-ата минута след едно центриране топката се удари в гредата до Стефано Кунчев, а Абубакар довкара кълбото в мрежата.

Изравнителното попадение обаче не отчая нашите. Само след 2 минути Александър Цветков стреля много силно от дистанция,но топката срещна гредата.  В 29-ата минута обаче грешка нямаше. Младият халф на Литекс Момчил Цветанов стреля отдясно в пеналта, топката се отби в гредата и мина голлинията.  До края на първото полувреме нашите имаха и още няколко не лоши възможности да покачат резултата.

След почивката Михаил Мадански смени почти целия стартов състав, както и треньорът на гостите Уелингтън Орландо. Темпото на игра спадна и мачът закономерно отиде в полза на България.

Двубоят бе изгледан и от националния селекционер Лотар Матеус, който обаче нямаше време да догледа докрай срещата, заради ангажиментите си с мъжете.

БЪЛГАРИЯ - ГАНА 2:1
1:0 Цветанов (4)
1:1 Абубакар (25)
2:1 Цветанов (28)

България: Кунчев, Дреновички, Димов, Пашов, Г. Миланов, Вълчанов, Цветков, Костов, Терзиев, Тошев, Цветанов (Илиев, И. Миланов, Киров, Бенгюзов, Мечев);

Гана: Джеймс, Кофи, Алберт, Аднан, Нуруден, Кваку, Шайбу, Енох, Абубакар, Мохамед, Амос (Ричман, Касим);

Рефер: Александър Костадинов;

Стадион: "Локомотив", Мездра;