3. Младежите биха в Армения с гол на златна резерва от Дунав (ВИДЕО)

Младежите биха в Армения с гол на златна резерва от Дунав (ВИДЕО)

11 минути преди края Юлиян Ненов вкара победния гол за 1:0

Младежкият национален отбор на България победи трудно Армения с 1:0 като гост и запази шансове за класиране на Европейското първенство през 2017-а в Полша. Победният гол вкара нападателят на Дунав (Русе) Юлиян Ненов 11 минути преди края на редовното време, а попадението бе изработено от две резерви.

Победата ни оставя в играта за класиране на финалите. България е на трето място с 14 точки, лидер е Дания с 19, Румъния има 16. До края на кампанията нашият отбор има домакинства точно на двата тима пред нас - приемаме Дания на 7 октомври и Румъния на 11 октомври.

Според регламента напред продължава победителят в групата, а 4-те най-добри втори отбора се изправят един срещу друг в баражи за последните две свободни места на турнира.

Селекционерът Тони Здравков заложи на цели седем играчи на ЦСКА-София сред титулярите.

„Лъвчетата” притиснаха арменците в тяхната половина още от началото и зададоха ритъма на мача, който продължи да се развива по този начин.

Шут на Десподов беше избит от вратаря в средата на първата част, а защитникът Минасян от арменците бе пожален при нарушение срещу откъсващия се Кристиян Малинов. Божидар Краев сам си създаде изгодна ситуация за гол, но ударът ми мина встрани в 40-ата минута.

Армения разчиташе на епизодични контри и на два пъти успяваше да тръгне в предни позиции при числен превес, но така и не се възползва от тези моменти.

Ключовият момент дойде в 79-ата минута. Тони Тасев центрира от корнер, а Юлиян Ненов прати в мрежата от границата на наказателното поле за 1:0. Нападателят на Дунав влезе като смяна само три минути преди да вкара, а Тони Тасев се бе появил по-рано през втората част.

"Бъдещата Лига ще бъде по-лесно управляема, защото ще са 30 клуба", смята той

Гьонов: Професионалният футбол се отцепва от БФС до 2026г.

Спартак Варна е спасен!

Бизнесменът Павлин Николов разкри на среща с ветерани, че клубът има финансова стабилност до Нова година

Черно море се събра без Илиан Илиев

"Моряците" тренират отново след 2 почивни дни

Босът на Спартак остави клуба без осветление и диспенсър

Шокиращи действия на бизнесмена, който се оттегля от клуба

Георги Минчев: Вече е време за резултати

Нападателят на националния отбор участва в пресконференция преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия