3. Младежите казаха "сбогом" на Евро 2013, след като бяха прегазени от Холандия (+ВИДЕО)

Измислена дузпа даде преднина на "лалетата" в Маастрихт, но след това българите допуснаха още четири попадения

Младежкият отбор на България до 21 години бе разгромен от Холандия с 0:5 в Маастрихт и на практика загуби шансове за класиране на Евро 2013. Момчетата на Михаил Мадански остават на трета позиция в квалификационна група 10 като им остава единствено гостуване на Люксембург до края.

Единствената възможност на "трикольорите" да намерят място на европейските финали е да се класират като един от четирите най-добри втори отбори, но за да стане това Шотландия трябва да загуби мачовете си с Австрия и Люксембург. Това обаче е почти невъзможно, тъй като "гайдарите" показват изключително стабилна игра от началото на квалификациите.

Домакините имаха сериозно игрово преимущество през първата част на двубоя. Положенията пред българската врата се редяха едно след друго и единствено блестящите изяви на Пламен Илиев под рамката попречиха на “лалетата” да натрупат солидна преднина.

Още в началните минути стражът на Левски отрази два опасни удара на Марко ван Гинкел.

„Трикольорите” отговориха с опасна контраатака, подхваната от Александър Тонев в 12-ата минута. Играчът на Лех Познан открадна топката в наказателното поле на Холандия, след което намери включилият се в предни позиции Ангел Грънчов, който обаче не успя да овладее.

С всяка изминала минута натискът на „оранжевите” се засилваше. Така се стигна до 30-ата, когато главният рефер Реймънд Крангъл се подлъга да отсъди дузпа в полза на домакините след откровена симулация на Лерой Фер, който потърси контакт с Илия Миланов, а след това театрално се строполи на тревата. „Потърпевшият” хладнокръвно реализира от бялата точка, след като копна топката в стил Паненка.

След почивката превъзходството на холандците стана още по-осезаемо и те не оставиха никаво съмнение, че са по-класният отбор на терена. Българската врата бе подложена на истинска обсада, а ударите към нея ставаха все по-опасни.

В 67-ата минута Пламен Илиев нямаше какво да стори след като най-опасният на терена Джорджино Вайналдум получи топката от тъч в близост до наказателното поле и като на шега преодоля двама бранители, след което с топовен изстрел от малък ъгъл прати топката неспасяемо под гредата.

Българите показаха някакво раздвижване в предни позиции след като на терена се появи Момчил Цветанов, който създаде и единственото по-опасно положение пред холандската врата, засичайки от воле центриране на Кирилов, но стражът на домакините обаче спаси с вещина.

В заключителните десетина минути обаче българите окончателно свалиха гарда и допуснаха да бъдат разгромени.

В 81-ата минута Марко ван Гинкел бе изведен от Фер в наказателното поле и с удар от малък ъгъл праща топката за трети път в мрежата.

Четири минути по-късно Дженееро Зеефуик засече с глава центриране от корнер, бележейки четвърто попадение.

В продължението на мача бе отсъдена втора дузпа в полза на „лалетата” след като резервата Пламен Димов фаулира Бруно Инди в наказателното поле, а Леандро Бакуно реализира от бялата точка.