3. Младежите пропуснаха да спрат полета на „петлите“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Младежите пропуснаха да спрат полета на „петлите“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Франция се класира за Евро 2019 с 8 от 8 след фрапантни пропуски на нашите и грешка на Вутов

Младежкият национален отбор на България загуби от Франция с 0:1 в мач от група 9 на квалификациите за Евро 2019.

Нашите играха добре в Стара Загора, но направиха четири фрапантни пропуска и в крайна сметка отстъпиха, докато „петлите“ се класираха за финалите в Италия догодина, записвайки осма победа в също толкова опита.

Възпитаниците на Антони Здравков започнаха силно двубоя на „Трейс Арена“, но първо Наско Милев се размина с топката след добро центриране, а после Янис Карабельов направи невероятен пропуск.

Това стана в 14-ата минута, след като Георги Йомов сложи топката на главата му, но от границата на вратарското поле халфът на Славия стреля високо над вратата.

Така почивката дойде при нулево реми, а малко след нея нашите направиха втори фрапантен пропуск.

В 51-ата минута Антонио Вутов бе изведен чудесно в коридор сам срещу вратаря и след рикошет в стража успя да овладее топката, но ударът му бе блокиран в последния миг от защитник на „петлите“ и кълбото мина на сантиметри от гредата.

Франция реагира мигновено и Нкунку пропусна идеална възможност, тъй като ударът му от границата на вратарското поле мина над напречната греда.

Малко след това българският вратар Даниел Наумов реагира блестящо и спаси сигурен гол след шут от непосредствена близост на Упамекано, но не след дълго 20-годишният страж бе преодолян.

В 57-ата минута Вутов загуби топката в опит да я изнесе и гостите се възползваха по най-добрия начин, тъй като намериха с центриране Муса Дембеле в пеналта и той с глава от малък ъгъл успя да изненада Наумов, за да вкара своя пети гол в седем мача.

Веднага след това Вутов бе заменен от Антонио Георгиев и размени реплики на висок тон със своя треньор, който може само да съжалява, че възпитаниците му не стигнаха поне до точка.

Това обаче не се случи, защото нашите продължиха да пропускат.

В 76-ата минута Георги Йомов започна една контраатака и имаше страхотен шанс да я завърши, но не можа от ъгъла на вратарското поле да нанесе добър удар от воле.

Малко по-късно и Калоян Кръстев пропиля чудесна възможност, след като бе сам на десетина метра, фронтално срещу вратата, ала също не съумя да порази целта.

Така България не съумя да се възползва от нулевото реми между втория Словения (11 т.) и третия Казахстан (10), като остана с 8 точки в актива си, изоставайки с три от втората позиция, която дава право на бараж.

До края на квалификациите нашите ще изиграят още три мача. Във всеки от тях „лъвовете“ ще гостуват. Първо в Черна гора този вторник, а после в Словения (12.10) и Люксембург (16.10).

БЪЛГАРИЯ U21 - ФРАНЦИЯ U21 0:1

0:1 Муса Дембеле (57')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

България U21: 1. Наумов, 5. Керчев, 7. Йомов, 8. Георгиев, 10. Юсеин, 11. Милев, 13. Велков (к), 14. Карабельов, 15. П. Христов, 20. Вутов, 21. Костадинов
Селекционер: Антони Здравков

Франция U21: 23. Бернардони, 3. Бошали, 4. Диало, 5. Нкунку, 8. Тусар, 9. Дембеле, 10. Ндомбеле, 14. Бамба, 18. Упамекано, 19. Росие, 22. Дел Кастиьо
Селекционер: Силвен Рипол