3. Младежите сдадоха първото място след 1:3 от Русия в Химки (ВИДЕО+СНИМКИ)

Младежите сдадоха първото място след 1:3 от Русия в Химки (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ранен червен картон на Грънчов и несъществуваща дузпа предрешиха мача, първа загуба за "лъвовете" в евроквалифиакциите

Младежкият национален отбор на България сдаде първото място в група 2 от европейските квалификации за Евро 2015 след първо поражение. В 4-ия си мач в групата „лъвовете” на Михаил Мадански паднаха с 1:3 от Русия на „Арена Химки” в московското предградие.

Ранен червен картон на Грънчов в 18-ата минута и гол от последвалата дузпа за „Сборная” предрешиха мача рано, но България намери сили да изравни чрез Александър Колев в самия край на първата част. След почивката обаче Обухов вкара втория си гол за Русия, а Базелюк оформи крайното 3:1 в 63-ата минута.

Русия излезе начело в групата след 3 поредни победи и 9 точки. България е на второ място след 4 изиграни мача и 7 точки (2 победи, равен и загуба).

Мачът започна с натиска на Русия и няколко нарушения, които доведоха до жълт картон на Гамаков.

В 18-ата минута крайният изход до голяма степен бе предрешен. Ангел Грънчов фаулира нападателя на ЦСКА (Москва) Константин Базелюк и получи директен червен картон. При положението обаче останаха сериозни съмнения, че Грънчов задържа с ръка Базелюк извън наказателното поле, но руснакът се просна вътре в пеналта и съдията се подлъга да даде дузпа.

Стрелецът на Спартак (Москва) Владимир Обухов прати вратаря Димитър Евтимов в грешния ъгъл от бялата точка и откри резултата.

„Сборная” изпусна няколко положения да удвои пак чрез Обухов и Базелюк, а момчетата на Мадански намериха сили да изравнят в добавеното време на първата част.

Александър Колев спечели нарушение, Милен Гамаков центрира и Колев засече леко, получи се рикошет в бранител и Колев бе най-съобразителен, за да прехвърли вратаря от малък ъгъл за 1:1.

На почивката Антон Карачанаков замени играча на Борусия (Д) Едисон Йорданов, но руснаците бързо решиха мача в началото на втората част.

Козлов, който се появи на почивката, размина Антон Недялко на фланга и центрира ниско, бранителят на Локо (Пд) Асен Георгиев леко комично се размина в опита да изчисти, а Обухов овладя и необезпокояван прати в левия ъгъл отблизо за 2:1 в 48-ата минута.

Еменлянов се разходи между халфовете на България в 63-ата минута, пусна в коридор за Базелюк и нападателят прати под плонжа на Евтимов за крайното 3:1.

До края Ради Кирилов изпусна да намали, но Русия заслужи победата и трите точки.

Следващият мач на младежките национали в групата пак е срещу Русия. На 11 октомври руснаците гостуват у нас.