3. Младежите зациклиха за 0:0 срещу Уелс в Стара Загора (ВИДЕО+СНИМКИ)

Младежите зациклиха за 0:0 срещу Уелс в Стара Загора (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Лъвовете" на Тони Здравков отправиха едва два удара в очертанията на уелската врата

Младежкият национален отбор по футбол завърши 0:0 с Уелс в Стара Загора в група 5 от квалификациите за Евро 2017. За целия мач на стадион „Берое” момчетата на Антони Здравков отправиха едва два точни удара в очертанията на вратата на „драконите” и логично не стигнаха до гол, като Антонио Вутов пропусна най-добрия шанс в края.

„Драконите”, които ни победиха с 3:1 като домакини, започнаха по-умело мача и контролираха действията, като на Мики Орачев се наложи да чисти от голлинията удар с глава на Харисън в 10-ата минута. Хеджис пропусна нова добра ситуация в 13-ата.

Момчетата на Тони Здравков се активизириха след почивката. В 56-ата минута резервата Ненов засече центриране на Мики Орачев, но не успя да насочи добре.

Едва в последния четвърт час мачът стана по-двуостър и двата тима създадоха по-сериозни положения.

Шихан от гостите беше най-близо до попадение, но неговият удар след центриране от фланга срещна напречната греда на Георги Китанов. Китанов беше на висота и отрази изстрел с глава на О’Съливан.

6 минути преди края играчът на Козенца Антонио Вутов имаше чудесен шанс да донесе успеха на България, ала стреля слабо в ръцете на вратаря О’Брайън.

По същото време Дания надви Люксембург с 1:0 като гост и излезе начело в нашата група с 13 точки. Уелс е на второ място с 12, България се изравни с Румъния с 10 точки на третото място

България: Китанов, Орачев, Гълъбов, Велков, Терзиев, Василев, Илиев (51’ Ненов), Гамаков (78’ Колев), Р. Цонев, Вутов, Минчев (74’ Чунчуков)