3. Много битка, малко футбол и 0:0 между Черно море и ЦСКА (+ВИДЕО)

Много битка, малко футбол и 0:0 между Черно море и ЦСКА (+ВИДЕО)

Платини и Анисе с пропуски за "армейците", рекордна пета поредна година ЦСКА не може да вкара гол във Варна

Черно море и ЦСКА направиха 0:0 в първа среща от 12-ия кръг на А група след много битка и малко футбол на „Тича”. „Червените” имаха по-добрите голови положения в мача, но след пропуски на Анисе и Платини вече пет години поред не могат да вкарат гол във Варна. Така за първи път в историята ЦСКА не успява да се разпише в пет поредни визити срещу който и да било съперник в шампионата.

Темпото през голямата част от двубоя беше бавно, което напълно съвпадаше с плана за игра на домакините, водени от бившия играч на ЦСКА Адалберт Зафиров.

Отборът на Стойчо Младенов имаше инерцията от пет победи и равен в последните си 6 мача, но днес това не помогна. Нюаджи го нямаше, но Платини, Присо и Сержиньо имаха за задача да отключат отбраната на домакините.

Първият опасен удар дойде по посока на Черни. Божилов стреля силно между двама защитници, но топката мина на около метър от лявата греда.

Последваха спокойни минути преди най-красивия момент в мача. Дончо Атанасов проби по лявото крило и центрира меко, Георги Илиев засече със странична ножица, но прати покрай лявата греда, като без да иска отново намери Атанасов на аутлинията и опасността отмина.

Минута по-късно дойде първото чисто голово положение в мача. Сержиньо свали дълго центриране за Анисе, мадагаскарецът изпревари защитник, но от чиста позиция стреля право в Китанов, който боксира.

Пет минути по-късно ролите се размениха. Този път Платини свали с глава центрирането, но Сержиньо от много малък ъгъл успя само да прати в ръцете на Георги Китанов. Лукас Саша получи неприятен удар в средата на първата част и доигра мача с превръзка на главата.

Черно море можеше да поведе щастливо в 33-ата минута, но късметът бе на страната на ЦСКА. Апостол Попов при опита си да изчисти центриране от корнер прати с глава назад към своята врата, но кълбото кацна върху мрежата над зад горната греда.

Най-добрият шанс на ЦСКА да спечели мача бе пропилян от Мишел Платини две минути преди паузата. Капитанът Янчев изведе Мишел Платини, бразилецът остана очи в очи с вратаря, но падайки не стреля добре и Китанов спаси с крак.

На почивката Стойчо Младенов замени Крачунов, който беше с жълт картон, и пусна Грънчов вместо него.

За жалост на всички зрители на „Тича” и пред телевизорите втората част буквално не предложи нито една чиста ситуация за гол.

Резервата Грънчов бе на добра позиция в 52-ата минута, но по земя успя само да стреля в ръцете на Китанов. И Анисе опита от по-сериозна дистанция, но много неточно покрай дясната греда.

За цялата втора част единственият играч, който се озова на чиста позиция за гол, бе Нджонго Присо. Капитанът Янчев изведе камерунеца зад защитата в наказателното поле, но Присо пое с гръб към вратата, опита да чукне назад за Лукас Саша и сгреши.

После Георги Илиев стреля слабо от пряк свободен удар, а Китанов изпусна топката, но нямаше кой да вкара в празната врата.

Платини опита нестандартно със странична ножица при центриране на резервата Скиорили, но прати над врата.

Секунди преди края Миро Манолов можеше да спечели мача за „моряците”, но Черни спаси неговия нисък удар в близкия ъгъл. Така за втора поредна година Черно море и ЦСКА не могат да си вкарат гол във Варна.

В таблицата ЦСКА има вече 22 точки, но остава на трето място и при победи на Ботев (Пд) и Литекс може да загуби третата позиция. Черно море има 13 пункта на 9-то място.

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят