3. Монтана е вторият полуфиналист, би Локо (ГО) след дузпи (ВИДЕО)

Монтана е вторият полуфиналист, би Локо (ГО) след дузпи (ВИДЕО)

Юноша на Левски се превърна в герой за гостите, след като Тъча изпусна от 11-те метра

Монтана се присъедини към Литекс на полуфиналите в турнира за Купата на България. Елитният тим победи втородивизионния Локомотив в Горна Оряховица след изпълнения на дузпи. Редовното време завърши 1:1. Тихомир Кънев изведе домакините през първото полувреме с глава, а Владимир Мичев изравни през второто с топовен удар от далечно разстояние. При дузпите гостите надделяха с 4:3, като в техен герой се превърна вратарят Ивайло Василев, спасил два удара на домакините.

С първия си точен удар "железничарите", които имаха превъзходство в притежанието на топката, откриха резултата. Тихомир Кънев засече с глава центриране и направи 1:0 в 29-ата минута.

Положенията на Монтана се ограничиха до един слаб удар на Владимир Мичев, спасен от вратаря Колев. Старши треньорът на гостите Емил Велев трябваше да извършва принудителна смяна след половин час игра, когато албанският младежки национал Алби Дости се контузи и отстъпи мястото си на Борислав Балджийски.

Кокала се опита да промени нещо на почивката с включването на словенския нападател Матей Поплатник.

Монтана заигра по-добре и успя да изравни в 68-ата минута, когато тупалка на Владимир Мичев в горния десен ъгъл направи безпомощен вратаря на домакините Колев. Преди това голям пропуск направи резервата Балджийски, който бе изведен сам срещу вратаря, но би в тялото му.

Локо бързо си върна аванса, но втори гол на Кънев не беше признат заради нарушение в нападение на стрелеца срещу Асен Георгиев.

Така, двата отбора трябваше да определят победителя или след продължения, или след дузпи.

В допълнителното игрово време резултатът 1:1 се запази и се пристъпи към изпълнения на дузпи. За Монтана точни от 11-те метра бяха Мичев, Попов, Балджийски и Г. Ангелов. Йордан Тодоров-Тъча пък пропусна първата дузпа, като би във вратаря. А Ивайло Василев спаси две дузпи и се превърна в герой за Монтана!

Старши треньорът на Емил Велев вече има пет полуфинала в своята кариера в турнира за Купата на България от шест опита като наставник на Левски, Славия, Локо Пд, Локо София, Хасково и сега на Монтана.

Монтана се класира на полуфиналите в турнира за Купата на България за първи път в своята история.

Първият полуфиналист е Литекс, който снощи удари миналогодишния финалист Левски с 3:0 след продължения. От 17:30 ч днес играят Берое и носителя на трофея Черно море, а утре от 17:00 ЦСКА и Созопол.

Локо (Горна Оряховица) - Монтана 1:1 (3:4 при дузпите)

1:0 Кънев (29')
1:1 Мичев (68')

Състави:

Локо (Горна Оряховица): Колев, Харизанов, Димитров, Иванов, Михайлов, Фиданин, Райнов, Желев, Апостолов, Кънев, Трифонов

Старши треньор: Сашо Ангелов

Монтана: Ив. Василев, Й. Тодоров, Асен Георгиев, Г. Ангелов, Християн Попов, Алби Дости (32' Балджийски), Йордан Георгиев (67' Янко Ангелов), Сергей Георгиев, Мичев, Здравко Лазаров (46' Поплатник), Ат. Илиев

Старши треньор: Емил Велев

Жълти картони:  Йордан Георгиев-Паро, Сергей Георгиев, Владимир Мичев, Християн Попов (Монтана)
Главен съдия: Николай Йорданов, София
Стадион: "Локомотив", Горна Оряховица

***

На живо:

За Монтана точни от 11-те метра бяха Мичев, Попов, Балджийски, Г. Ангелов. Йордан Тодоров-Тъча пък пропусна първата дузпа, като би във вратаря. А Ивайло Василев спаси две дузпи и се превърна в герой за Монтана!

3:4 ЛОКО (ГО) ПРОПУСКА ПЕТАТА СИ ДУЗПА И МОНТАНА Е ПОЛУФИНАЛИСТ!!!

3:4 Монтана вкара последната си дузпа!

3:3 Локо (ГО) вкара четвъртата си дузпа!

2:3 Монтана вкара четвъртата си дузпа!

2:2 Локо (ГО) пропуска третата си дузпа! Равенство!

2:2 Монтана вкара третата си дузпа!

2:1 Локо (ГО) вкара и втората си дузпа!

1:1 Монтана вкара втората си дузпа!

1:0 Локо (ГО) реализира първата си дузпа!

0:0 Монтана пропуска първата дузпа!

120' Край и на второто продължение! Следват дузпи!!!

15:14 ч Начало на второто продължение!

105' Край на първото продължение! Резултатът остава 1:1

103' Ивайло Василев спасява удар от добра позиция на футболист на Локо (ГО). Това бе най-добрата възможност в първото продължение

- Притежание на топката: 57%-43%

90'+3 Край на мача - 1:1! Предстоят две продължения от по 15 минути! Ако не бъде излъчен победител и след допълнителните 30 минути, ще има дузпи

90' Две минути добавено време. Мачът отива към продължения

73' Отменен гол на Локо (ГО). Кънев вкарва втори гол, но съдията Николай Йорданов не го признава заради нарушение в нападение срещу Асен Георгиев

68' ГОЛ ЗА МОНТАНА - 1:1!!! Владимир Мичев изравнява резултата! Той разпечата вратата с далечен удар в горния десен ъгъл. Никакъв шанс за Колев! По-добрата игра на Монтана след почивката даде резултат

67' Последна смяна в отбора на Монтана. Йордан Георгиев - Паро отстъпва мястото си на Янко Ангелов

65' Голям пропуск на Монтана! Балджийски излиза сам срещу вратаря и е бие в тялото му

63' Монтана поизравни играта през второто полувреме

60' Кънев шутира от границата на наказателното поле, но праща встрани от вратата на Монтана. Неточните удари са 6-3, а точните - 3-2. Корнерите също са в полза на Локо - 3 срещу 1.

46' Втора смяна в отбора на Монтана. На мястото на ветерана Здравко Лазаров в игра от началото на второто полувреме е словенският нападател Матей Поплатник

14:04 ч Начало на второто полувреме!

До почивката Монтана имаше само един-единствен точен удар. Той бе на Мичев, който стреля твърде слабо и вратарят Колев улови. Жълти картони от тима на гостите получиха Йордан Георгиев-Паро, Сергей Георгиев, Владимир Мичев

45'+3 Край на първото полувреме!

36' Домакините от Локо имат сериозно предимство в притежанието на топката от самото начало на срещата

32' Принудителна смяна в отбора на Монтана. Албанският младежки национал Алби Дости се контузва и на негово място влиза Балджийски

29' ГОЛ ЗА ЛОКО (ГОРНА ОРЯХОВИЦА)!!! Тихомир Кънев засича с глава центриране и праща топката в мрежата на гостите. С първия си точен удар домакините откриха резултата. До гола те имаха два неточни, докато монтанци стреляха два пъти в очертанията на вратата, но безуспешно

10' Нищо интересно в първите 10 минути. Без положения пред двете врати досега. Домакините имаха два неточни удара. Времето е много студено, теренът е тежък. Очакванията за сериозна домакинска подкрепа се потвърдиха. Около 3000 души подкрепят Локо (ГО).