3. Монтана хвърли бомбата на кръга – 4:2 на „Лаута” (видео)

Монтана хвърли бомбата на кръга – 4:2 на „Лаута” (видео)

Локо (Пд) се сгромоляса у дома в битката за спасение, Бенжалюн провали мача с дузпа и червен картон в края на първото полувреме

Отборът на Монтана поднесе сензацията на 24-ия кръг в „А” група, след като постигна убедителна победа с 4:2 при гостуването си на Локомотив (Пловдив) на „Лаута” в директния сблъсък за оцеляване. „Смърфовете” диктуваха събитията на терена през първата част, но 5 минути преди края на полувремето Бенжалюн бе изгонен, след като направи дузпа, от която Монтана взе ценна преднина. През втората част гостите бяха по-добрият тим на терена, вкараха още 3 гола и заслужено си тръгнаха с трите точки.

С тях новакът почти сигурно си осигури оставането в елита. Монтана е 11-и с 29 точки, на 8 от опасната зона. Локо пък допусна първа загуба у дома през пролетта и към момента е на 12-а позиция с 22 точки, само на 1 от изпадането.

Домакините започнаха по-силно срещата и в първия половин час играта се водеше в половината на Монтана. Дембеле, Данчо Тодоров и Том имаха отлични възможности да се разпишат, но техни удари от границата на полето не намериха очертанията на вратата.

Най-близо до гола обаче бе Даксон да Силва. В 32-ата минута бразилецът финтира двама футболисти на Монтана и изстреля истинска бомба от границата на наказателното поле, а топката профуча в опасна близост от левия страничен стълб.

Стигна се обаче до 40-ата минута, когато при една от редките си контраатаки гостите от Монтана стигнаха до откриване на резултата. Бенжалюн събори Луис Едуардо в наказателното поле, получи директен червен картон и Монтана получи правото да изпълни дузпа. Капитанът Венци Иванов бе точен от бялата точка и даде ценен аванс на своя тим преди почивката.

Пет минути след подновяването на играта Монтана можеше да вкара втори гол, но мощен изстрел от фаул от около 30 метра бе спасен с мъка от Акалски. Малко след това на другата врата Даксон пробва технично изпълнение от пряк свободен удар, но не успя да уцели вратата.

Така се стигна до 55-ата минута, когато гостите все пак вкараха втори гол. Страхотна контраатака стигна до Кондев, който пусна тънък пас към Венци Иванов, а капитанът засече топката с едно докосване и я прати в мрежата на Акалски, вкарвайки втория си гол в мача.

В 63-ата минута преднината на гостите стана класическа, а в герой се превърна резервата Атанас Чепилов. Минути след като се появи на терена, той бе изведен сам срещу Акалски и с техничен удар с десния крак вкара трети гол за своя отбор.

Само минута по-късно обаче Локомотив успя да върне един гол. Даксон изведе Дембеле в наказателното поле, той се пребори с двама бранители и чукна топката покрай вратаря на Монтана за 1:3. „Смърфовете” продължиха да натискат, но стигнаха едва до един параболичен удар с глава на Кирил Котев, който бе спасен с мъка от Христо Иванов.

Стигна се обаче до 78-ата минута, когато Монтана вкара четвърти гол и сложи точка на спора. Появилият се като резерва секунди по-рано Миро Петров засече с глава центриране от фаул и от няколко метра забоде топката под гредата на Акалски.

Въпреки очертаващия се разгром, Локо не спря да атакува. В 86-ата минута домакините направиха невероятен пропуск. Кирил Котев намери с центриране непокрития Дани Кики, който от 5 метра не успя да уцели вратата. Малко след това пък удар с левия крак на Дембеле бе спасен от Христо Иванов. В самия край на срещата пък Петров и Чепилов пропуснаха да вкарат пети гол за Монтана, останали сами в наказателното поле.

В последните минути на срещата Локо направи загубата си по-почетна. Масирана атака на домакините стигна до Дани Кики, първият му удар от малкото наказателно поле бе блокиран, но при добавката той не сгреши и оформи крайното 2:4.

Така с тази победа Монтана почти сигурно си осигури оставането в „А” група. Тимът има 29 точки и заема 11-о място, на 8 точки от опасната зона. „Смърфовете” пък остават на 12-о място с 22 точки и е само на точка от „Б” група.