3. Монтана изхвърли Локо насред Пловдив след дузпи (ВИДЕО)

Монтана изхвърли Локо насред Пловдив след дузпи (ВИДЕО)

Бадема и Пламен Крумов закопаха домакините, Иван Минчев се превърна в герой за гостите

Монтана победи Локомотив насред Пловдив с 5:3 след изпълнения на дузпи и се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България. Редовното време на „Лаута” завърши 1:1. Емил Гъргоров откри за домакините точно преди почивката. Резервата Иван Минчев изравни през второто полувреме. В продълженията гостите треснаха греда, като резултатът 1:1 се запази. При дузпите възпитаниците на Ферарио Спасов бяха по-точни (4:2), а Емил Гъргоров разочарова с шут над вратата.

Така, Монтана се присъедини към ЦСКА, Черно море, Созопол, Литекс и Левски на четвъртфиналите, жребият за които е идния вторник. В четвъртък останаха последните два осминафинала (13:30 Локо ГО - Лудогорец и 16:30 Берое - Банско).

А Пловдив остана без отбор за купата след изненадващата загуба на Ботев от Созопол във вторник с 0:1 край морето.

Най-чистото положение за Локомотив през първата част дойде в 16-ата минута, когато Карагарен стреля силно от границата на наказателното поле отляво, но Василев изби с крак.

После Мартин Камбуров прати малко над напречната греда преди Локомотив да открие точно преди почивката. След няколко разменени пасове в центъра на терена топката  достига до непокрития нападател, който с брилянтен пас намери Йоан Ласиман на крилото, халфът напредна, центрира във вратарското поле, а Емил Гъргоров с плътен удар стреля за 1:0.

В 65-ата минута гостите успяха да изравнят чрез резервата Иван Минчев. Първо неразбирателство в защитата на Локо Пд позволи на Борислав Балджийски да отнеме топката, да се озове на празна врата, решителната намеса на Ел-Харуби спаси домакините от гол, но изчистената топка попадна в Иван Минчев, който изравни за 1:1.

До края Камбуров и резервата Димо Бакалов пропуснаха чисти възможности да изведат Локомотив отново напред и мачът влезе в продължения.

В допълнителните 30 минути Асен Георгиев надскочи бранителите на Локомотив и стреля с глава, като топката срещна страничната греда.