3. Монтана изпусна Локо (Пловдив) на „Огоста”

Монтана изпусна Локо (Пловдив) на „Огоста”

Крачунов откри в 11-ата минута, а крайното 1:1 оформи Луис Едуардо от дузпа в 21-ата

Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна нова грешна стъпка в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като завърши 1:1 с тима на Монтана. Срещата се игра на стадион „Огоста” и бе от програмата на 21-ия кръг на родната „А” група.

Домакините обаче определено могат да съжаляват повече за пропуснатата победа, тъй като изтърваха няколко чисти положения за гол. Това пък бе втори пореден мач без успех за „железничарите”, след като в миналия кръг те завършиха наравно 1:1 у дома с тима на Славия.

Двубоят започна с малко по-активна игра на Монтана, докато гостите от Пловдив в началните минути разчитаха на стабилна отбрана и контраатаки.

Така се стигна до 11-ата минута, когато Ерош центрира от фаул, Левашки не се намеси добре и Крачунов се възползва максимално от грешката му, извеждайки „железничарите” напред в резултата – 1:0.

След гола домакините натиснаха своя съперник и в 22-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Йонес Бенжелун срещу Луис Едуардо. Зад топката застана именно Едуардо, който закова кълбото в долния десен ъгъл на Лучини за 1:1.

До края на първата част Здравко Лазаров и Едуардо изтърваха по една добра възможност за двата отбора, но нови голове не паднаха. Така Монтана и Локо (Пловдив) се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Втората част стартира със силен натиск на „смърфовете” и хубаво спасяване на Левашки след изстрел на Ерош. Последва страхотна контраатака за домакините, в която Чепилов остана очи в очи с Лучини, ала стражът на пловдивчани отрази с вещина изстрела му.

Двуострата игра продължи и капитанът на гостите Лазаров стреля силно, ала топката прелетя встрани от вратата на Левашки. Последва невероятен пропуск на Чепилов, който отново бе изведен сам срещу стража на гостите, но този път прати кълбото високо над напречната греда. В 69-ата минута пък Луис Едуардо шутира опасно, ала Лучини показа добър рефлекс и изби в корнер.

Няколко минути по-късно Чепилов напредна добре отдясно и центрира в наказателното поле, където Едуардо овладя, но прати топката високо над напречната греда.

До края на двубоя двата тима организираха няколко бързи атаки, които обаче не доведоха до нищо опасно пред двамата вратари. Нови голове в мача не паднаха и така Монтана и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1.