3. Монтана надигра с 2:1 "интернационалата" Славия (+СНИМКИ)

Монтана надигра с 2:1 "интернационалата" Славия (+СНИМКИ)

10 титуляри на проби, осем от които чужденци, не впечатлиха с екипа на "белите", само един остава

Славия загуби с 1:2 от Монтана в контролна среща на стадион "Славия" в "Овча купел" пред 200 души. Петър Петров и Димитър Воденичаров се разписаха за Монтана през първата част, а новото попълнение на „белите” Атанас Чипилов върна едно попадение секунди след началото на втората част, предаде репортер на Novsport.com.

10 играчи на проби, осем от които чужденци, започнаха като титуляри за Славия, но не показаха нищо впечалтяващо и седем от чужденците бяха заменени на почивката от Мартин Кушев, който почна само с трима българи в тима. Само Стойка остана на терена от чужденците, а след мача стана ясно и че той е единственият, който има шанс да подпише с клуба.

Още от началото на мача си пролича, че тази формация на „белите” никога не е играла заедно и по-опитният отбор на Монтана пое контрола над мача. Тимът от "Огоста" надигра съперника и заслужено спечели, а над всички беше бранителят на Монтана Антон Личков, който обра всички топки пред наказателното поле и не остави шанс на нападателите.

След четвърт час Петър Петров надхитри защитата на Славия, измъкна кълбото, мина покрай вратаря Вълков и отбеляза в опразнената врата – 0:1. Така Монтана поведе при първото чисто положение в мача.

В 21-ата минута Воденичаров шутира слабо от границата на пеналта и стражът Вълков лови. Хубав пробив на Велинов завърши с блокиран удар в средата нас частта.

Монтана остана по-добрият тим и удвои аванса. В 28-ата минута авторът на първия гол Петров центрира и Димитър Воденичаров засече с глава в обратния ъгъл за 0:2.

Амзим стреля над вратата в 33-ата, а минута по-късно друг от дошлите чужденци на "Овча купел" - Джефри проби сам отляво, ала стреля разочароващо покрай вратата.

И друг новак - Пирес, стреля акробатично с ножичен удар, но слабо и Аршинков спаси.

Единственият, който се хареса с изявите си на Мартин Кушев - Стойка, получи удар в ребрата, но лекарят на Славия замрази удареното място и той се върна в игра.

През втората част след промените в състава на столичани те заиграха по-добре и владееха повече топката.

Секунди след подновяването на играта Атанас Чипилов овладя едно ниско центриране на Кирил Атанасов и технично прати в мрежата през краката на бранител – 1:2.

Последваха минути на вяла игра, в които се запомни само един опасен удар на Коконов над вратата в 64-ата минута.

„Белите” намалиха, но след попадението не съумяха да създадат нови голови положения. Те разчитаха на хаотични удари от разстояние и балонни центрирания в наказателното поле, които не доведоха до нищо опасно и Монтана победи в контролата.

Славия – Монтана 1:2
0:1 Петров ‘15
0:2 ‘Воденичаров ‘28
1:2 47’ Чипилов

Славия (първо полувреме): Вълков, Альошев, Велинов, Читу, Стойка, Джефри, Сайма, Ричард, Фрайрио, Маманда, Пирес
Второ полувреме: Вълков, Альошев, Васев, Атанасов, Коконов, Пашов, Стойков, Цв. Тодоров, Чипилов, Пашкулев

Монтана (първо полувреме): Аршинков, Мечечиев, Ковачев, Личков, Амзим, Мичев, Георигев, Василев, Петров, Димов, Виденичаров
Второ полувреме: Коло, Мечечиев, Заков, Личков, Сечков, Петров, Георгиев, Тодоров, Иванов, Кондев, Аясс

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч