3. Монтана отстрани Ботев (Враца) за купата след дузпи на „Огоста” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Монтана отстрани Ботев (Враца) за купата след дузпи на „Огоста” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините се наложиха с 1:0 в редовното време и с 3:2 при изпълненията от бялата точка

Монтана отстрани Ботев (Враца) от турнира за Купата на България, след като спечели с 1:0 домакинството си от 1/16-финалната фаза и триумфира с 3:2 при последвалите изпълнения на дузпи.

Домакините имаха териториално и игрово предимство през почти целия мач, но трудно стигаха до чисти възможности за гол, докато гостите разчитаха предимно на контраатаки, които бяха доста опасни.

Именно при една бърза комбинация в средата на първата част Тихомир Найденов стреля опасно от границата на пеналта, но вратарят на Монтана изби в корнер и така до почивката не се стигна до гол.

След нея гостите бяха много близо до попадение, след като в 50-ата минута Васил Велев бе оставен непокрит в наказателното поле и с плътен удар нацели напречната греда, но топката не влезе във вратата.

Последва спад в темпото на игра, предизвикан от множество нарушения, а в 65-ата минута натискът на Монтана позволи на Владимир Мичев да стреля от воле, ала изстрелът му бе спасен от стража на гостите.

Все пак логичното се случи и домакините успяха да вкарат попадение в заключителните минути на срещата, по подобие на първия мач, когато пък инкасираха гол в края.

В 86-ата минута, след разбъркване в пеналта на гостите топката стигна до Владимир Мичев, а той с премерен шут я прати в горния ляв ъгъл за 1:0.

Така двубоят влезе в продължения, които протекоха доста скучно, тъй като всеки от отборите мислеше най-вече за защитата си и рядко поглеждаше към съперниковата врата.

Затова и 1/8-финалистът в турнира за Купата на България трябваше да се реши с дузпи, при които съставът на Монтана показа по-здрави нерви и в крайна сметка спечели с 3:2.

ЕТО И КАК ПРОТЕЧЕ САМИЯТ МАЧ:

'120 Монтана се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като спечели с 3:2 при дузпите и така

'120 Край на второто продължение! Мачът ще се реши с дузпи!

‘107 Хубав удар на Красимир Илиев от далеч преминава над гредата.

‘106  Второто продължение започна.

Двата отбора имат възможност да отпият по глътка вода, докато сменят полетата си. Ако не успят да си отбележат гол през следващите 15 минути ще трябва да определят 1/8-финалиста с дузпи.

'105 Край на първото продължение, което бе доста скучно и не предложи интересни моменти пред която и да е от двете врати.

‘100 Двата отбора са доста внимателни и мислят най-вече за сигурността в отбраната си, а това води до липса на голови положения.

’91   Начало на първото продължение.

'94 Край на редовното време. След 90 минути игра на ст. „Огоста” Монтана успя да навакса изоставането си в 1/16-финалния сблъсък с Ботев (Враца). Домакините водят с 1:0, а това означава, че предстоят продължения.

'90 Три минути добавено време на срещата, която по всичко личи, ще влезе в продъжления.

'86 ГОООЛ ЗА МОНТАНА! Домакините най-после поразиха целта. След центриране отляво последва разбъркване в наказателното поле на гостите и топката не бе изчистена добре, за да попадне в краката на Владимир Мичев, а той с премерен шут да я прати в горния ляв ъгъл – 1:0.

'82
Домакините продължават с опитите да върнат изоставането си от първия мач, но засега им липсва финалният пас и завършващият удар.

'75 До края на редовното време остава четвърт час. Монтана все още владее инициативата, но така и не съумява да достигне до заветното попадение на „Огоста”.

’65 Отличен шанс за Монтана. След центриране от дясно на Маков топката стигна до Владимир Мичев, който стреля от воле, но вратарят на Ботев (Вр) улови топката на голлинията и така запази нулевото реми в срещата.

'60
След час игра на ст. „Огоста” съставите на Монтана и Ботев (Враца) продължават да играят при резултат 0:0 в 1/16-финалния мач-реванш от турнира за Купата на България.

‘53 Три последователни нарушения в централната част на терена водят до нов спад в темпото на игра и до първия жълт картон в мача. Той е за Дарко Савич.

'50 ГРЕДА! Васил Велев бе оставен непокрит в наказателното поле на Монтана и със силен шут нацели напречната греда на домакините.

'48
Монтана започна силно след почивката и овладя инициативата, но засега това не води до нищо опасно пред вратата на гостите от Враца.

'46 Начало на второто полувреме.

'47 Край на първото полувреме. Нулево реми на „Огоста” след 45 минути игра, гостите от Враца имат гол аванс от първия мач.

'45 Две минути добавено време на първата част.

'40 В заключителните минути на първото полувреме играта се накъса от няколко нарушения и две влизания на лекарските щабове, но до сериозни контузии не се стигна. Все още няма и официални предупреждения, Монатана изпълнява корнер.

‘33
  Владимир Байрев бе на път да изненада своя вратар, след като върна необмислено една топка към Митов, но последният се разтегна и в крайна сметка предотврати опасността.

'30 Монтана имаше игрово преимущество в последните няколко минути, но не успя да го материализира и Ботев (Враца) стигна до опасен пряк-свободен удар при една от контраатаките си. Илия Илиев обаче не можа да порази целта.

'26  Най-чистото положение в мача до момента е за Ботев (Враца). То дойде след контраатака, започната от Илия Илиев и бе завършено с отличен шут на Тихомир Найденов от границата на пеналта. Топката влизаше точно под гредата, но вратарят на домакините успя със сетни сили да избие в корнер.

'23 В средата на първото полувреме трябва да отчетем териториалния превес на домакините, които търсят повече гола с оглед резултата в първия мач.

'20 Двата отбора си размениха по една бърза атака, но нито един от тях не съумя да стигне до завършващ удар и така единственият точен остава в сметката на гостите, дело на Илия Илиев.

'18  Далечен удар на Марков профучава покрай вратата

'13 Ботев Враца осъществи отлична контраатака, която бе спряна с нарушение от отбраната на Монтана. Илия Илиев изпълни прекия-свободен удар, но стражът на домакините спаси.

'11 Домакините отправиха трети поред неточен удар по посока съперниковата врата, все още нито един от вратарите не се е намесил решително.

'10 Две бързи нарушения в централната част на терена накъсаха малко мача, който започна в добро темпо.

'9 Центриране отдясно на Мечечиев, но Миро Антонов остана под топката и я прати с глава над вратата на гостите.

'7 Монтана отговаря мигновено с добра атака, при която Венци Иванов отправи хубав удар от границата на пеналта, но топката минава покрай лявата греда.

'5 Гостите от Враца овладяха топката в първите минути, но не стигнаха до нищо опасно.

'1 Таско Тасков дава начало на срещата с първия си съдийски сигнал.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Монтана: Хр. Иванов, Мечечиев, Михов, Ели Маркес, Дяков, Кр. Илиев, Костадинов, Мичев, Наков, Антонов, В. Иванов (к);

Ботев Враца: Митов, Каменов, Савич, Альошев, Байрев, Валериев, Велев, Илия Илиев (к), Найденов, Рангелов, Киров;

Гл. съдия: Таско Тасков /София/
Асистенти: Павлин Михайлов, Петър Симов  /София/
Стадион: “Огоста”

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор