3. Монтана подари победата на Левски (видео)

Монтана подари победата на Левски (видео)

Левски ще зимува на второто място в класирането на „А” група. „Сините” спечелиха без особени проблеми гостуването си на Монтана с 3:0.

Левски ще зимува на второто място в класирането на „А” група. „Сините” спечелиха без особени проблеми гостуването си на Монтана с 3:0. Те обаче получиха откровен подарък през първото полувреме, когато груба грешка на Станислав Жеков позволи на гостите да стигнат до попадение чрез Дани Младенов. Обичайният заподозрян Гара Дембеле реши спора с втори гол за Левски в 61-ата минута. Малиецът с френски паспорт отбеляза 26-ия си гол този сезон в 92-ата минута след нова грешка на Христо Иванов, оформяйки класическата победа.

Теренът на стадион „Огоста” беше тежък, което определено се отрази в негативен план на качеството на футбола. Левски владееше инициативата през цялото време и не допусна изненада.

Левски натисна от самото начало. В 5-ата минута „сините” бяха съвсем близо до гола. Първо Балтанов засече по изключителен начин с пета центриране от ъглов удар, топката срещна напречната греда и се върна, но Гара Дембеле не успя при добавката да порази вратата на домакините. Чернокожият нападател получи някаква контузия в тази ситуация, но все пак продължи срещата.

След два неуспешни опита на Даниел Младенов се стигна до 26-ата минута, когато крилото вече съумя да открие резултата. Това обаче стана с „помощта” на Станислав Жеков, който в наказателното поле не успя да изчисти топката и тя му бе открадната от Жоазиньо. Бразилецът фино я сложи на главата на Младенов, за когото остана най-лесното – да я вкара с глава във опразнената от Христо Иванов врата.

Монтана реагира адекватно. В 31-ата минута домакините пропуснаха изгодна ситуация, при която Луис Едуардо излезе на чиста позиция, но Митрев, който пазеше вместо Акалски, изби и запази суха мрежата си.

Второто полувреме продължи с много борба в средата на терена. Острите сблъсъци преобладаваха за сметка на футбола.

Левски сякаш реши всичко в 61-ата минута, когато Дембеле засече с глава центриране на Гаджев от ъглов удар и отбеляза 25-ия си гол този сезон.

В 67-ата минута Монтана можеше да намали изоставането си. Луис Едуардо направи класическа задна ножица от точката за изпълнение на дузпа, но само благодарение на намесата на Сержиньо Грийн, който с глава отклони траекторията на топката, предотврати сигурен гол във вратата на Митрев.

В 92-ата минута Левски вкара трети гол след втора грешка на вратаря Христо Иванов. Той не успя да улови мократа топка след удар на Гара Дембеле и за трети път трябваше да я вади от мрежата си.

Така Левски взе трите точки и събра 32. „Сините” отстояват на 2 точки от лидера Литекс, който гостува утре на Калиакра. Монтана се намира на 10-ата позиция с 16 точки, с 5 над опасната зона.