3. Монтана потопи Черно море в късна драма на „Огоста” (ВИДЕО)

Монтана потопи Черно море в късна драма на „Огоста” (ВИДЕО)

Двубоят завърши при резултат 3:2, разликата с Пирин е само две точки

Монтана постигна първата си победа в А група след седем месеца и половина. Отборът на Емил Велев победи Черно море в среща от 33-ия кръг на А група. Двубоят на стадион „Огоста” завърши при резултат 3:2.

Този успех е и много важен за последния Монтана, който вече е само на две точки от Пирин в класирането.

Домакините започнаха по-агресивно двубоя и в началните минути пред момчетата на треньора Емил Велев се откриха добри възможности за гол. В 9-ата минута Михаил Венков допусна сериозна грешка в защита, като допусна Иван Коконов да излезе сам срещу Георги Китанов и да шутира. Вратарят на „моряците” обаче бе на мястото си, излезе на време и успя да спаси.

В 13-ата минута гостите също можеха да открият. При центриране в наказателното поле капитанът Георги Илиев бе оставен непокрит, опитният футболист моментално шутира, но Христо Иванов спаси силния удар по земя.

Монтана поведе в 28-ата минута. Домакините проведоха много добра атака, срещу която защитата на варненци не противодейства по никакъв начин. Оливие Боне и Сергей Георгиев комбинираха от дясно, Георгиев бе изведен в наказателното поле, където отправи успоредно на голлинията подаване към Коконов и той от близо не сгреши.

Отговорът на възпитаниците на Никола Спасов обаче не закъсня. Две минути по-късно Тодор Паланков подаде към Симеон Райков в наказателното поле и той с хубав удар от въздуха не остави никакви шансове на капитана на домакините.

Отборът на Монтана започна и второто полувреме вдъхновено. В 50-ата минута Иван Стоянов бе намерен много добре в половината на гостите и моментално се отправи към вратата, но играта бе спряна със сигнал за засада. Такава обаче нямаше, защото Тодор Паланков бе я покрил. Това, разбира се, предизвика гневна реакция както от футболистите и треньорския щаб, така и от феновете.

В 54-ата минута обаче усилията им се увенчаха с успех. Тимът на Велев проведе страхотна атака, при която Иван Минчев намери по великолепен начин Иван Коконов, той веднага шутира, но Китанов отрази. Топката обаче попадна право в дебнещия Иван Стоянов, който със силен удар се разписа. Така, опитният футболист прекъсна головата си суша. За последно той се разписа отново срещу Черно море, но с екипа на ЦСКА през 2014 г.

След попадението Никола Спасов пусна в игра нападателят Бакари. Той поведе атаката на „моряците”, които се хвърлиха в преднипозиции и се оголиха в защита. Монтана се опита да се възползва от това и проведе няколко опасни контраатаки. В 68-ата минута Минчев прати топката във вратата на гостите за трети път, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 81-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Георги Ангелов фаулира Пламен Николов в опита си да играе за топката и съдията Георги Кабаков веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Матиа Курьор, който изпълни със самочувствие и прати в противоположния ъгъл.

Драмата до края бе пълна. В игра влезе нападателят Атанас Илиев. Именно той стана големият герой за Монтана. Илиев се разписа в първата минута на добавеното време, след като се възползва от неумела проява на Кубилали в защита. Петър Атанасов прати в наказателното поле, но защитникът не успя да изчисти добре и таранът на домакините се възползва от това по най-добрия начин.