3. Монтана с престижен успех над тима на Джика Хаджи

Монтана с престижен успех над тима на Джика Хаджи

Виторул играе и срещу Левски днес

Отборът на Монтана записа изключително престижна победа в последната си контролна среща от зимния лагер в Алания. Възпитаниците на треньора Емил Велев-Кокала се наложиха с 3:1 над румънския първодовизионен Виторул (Констанца).

Съперникът на монтанци, който от 17 ч се изправя и срещу Левски, заема второ място в елитната на северната ни съседка, а негов треньор е легендата Георги Хаджи.

Двубоят се игра на един от терените в луксозния комплекс „Сусеси” в Белек, а двата отбора показаха открит футбол с опасни ситуации и пред двете врати.

Сред зрителите бяха кметът на Монтана Златко Живков и секретарят на общината Мариус Конов.

Виторул поведе в 11-та мин. след хубав рейд по крилото на Чобану и удар в далечния ъгъл на вратаря Христо Иванов.

Малко след това шут на Иван Коконов срещна гредата.

Монтана изравни резултата в 36-та мин. Тогава Асен Георгиев засече с глава центриране на Здравко Лазаров-Електричката и изпрати топката в мрежата.

След почивката и в двата отбора бяха направени смени, като Джика Хаджи пусна повече от звездите си начело с Никулица.

В 51-та мин. за игра с ръка главният съдия отсъди дузпа, която Иван Минчев превърна в гол за 2:1.

Последва натиск на румънския тим, но капитанът на Монтана Христо Иванов да показва класа под рамката отразявайки на два пъти опасни удари отправени към неговата врата.

Четири минути преди края на мача бърза контраатака на влезлият като резерва Цветан Варсанов завърши с извеждащо подаване към Сергей Георгиев и последвал неспасяем шут в ъгъла за 3:1.

Монтана: Христо Иванов, Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Раиф Мурадов, Иван Михов, Георги Ангелов, Иван Стоянов, Станислав Генчев, Иван Коконов, Иван Минчев, Здравко Лазаров (Сергей Георгиев, Цветан Варсанов).