3. Монтана се окопа в Ловеч, загуби, но ще играе с ЦСКА на финала за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс победи с 1:0 в реванша, „оранжевите” направиха куп пропуски срещу изцяло защитаващия се съперник

Монтана загуби реванша с Литекс от турнира за Купата на България, но въпреки това се класира за финала в надпреварата. Срещата на Градския стадион в Ловеч завърши 0:1 с общ резултат 2:1 тимът на Емил Велев си уреди среща с ЦСКА. Финалът е на 25-и май на националния стадион „Васил Левски”. Това е първи финал в историята на Монтана.

Голмайстор за ловчанлии стана Кристиян Малинов през първото полувреме. Домакините доминираха над изцяло защитаващия се съперник. Те направиха цял куп сериозни пропуски, удариха две греди и така се сбогуваха с турнира на финалната права.

Гостите от Монтана започнаха срещата много защитно, плътно прибрани, и разчитаха само на контраатаки, до които рядко се стигаше. „Оранжевите” наложиха натиск още от началните минути и действията се развиваха изцяло в половината на тима на Емил Велев. Вратарят на домакините Александър Конов нямаше никаква работа през първата част.

Агресивният стил на Литекс даде резултат в 33-ата минута. Тогава Кирил Десподов напредна по дясното крило, стигна до наказателното поле и насочи топката към Бьорн Йонсен. Христофор Хучев пресече паса, но не успя да изчисти добре и подари топката на непокрития Кристиян Малинов, който с удар по земя от около 7-8 метра се разписа.

Възпитаниците на Любослав Пенев продължиха да играят атакуващо и да създават опасни положения и грижи за защитниците в сини екипи. Докато гостите продължиха с пасивната си игра и изчакването на грешка от противника. Минута преди края на редовното време на първата част Петрус Бумал намери с прехвърлящ пас Десподов в наказателното поле, който моментално би от движение и принуди Василев да се намесва решително.

През второто полувреме статуквото на терена не се промени ни най-малко. Ловчанлии не спираха с атаките си, а пропуските валяха един след друг.

Едно от най-опасните и чисти възможности, които се откриха за „оранжевите”, се случи в 57-ата минута, когато Александър Цветков намери много добре Кирил Десподов, който бе оставен напълно сам в наказателното поле, футболистът с номер 99 обаче отправи много слаб удар по земя, който въобще не затрудни Василев.

В 63-ата минута Александър Георгиев стреля с глава от близко разстояние, Василев спаси и така отби топката, че Йонсен да не можа да играе с нея. Нападателят бе останал сам срещу вратата.

Набъбващият брой пропуски започна да изнервя треньора Любо Пенев край страничната линия, който на моменти вдигаше ръцете си в отчаяние.

Черешката на тортата от пропуски за Литекс бе поставена в 77-ата минута, когато Кирил Десподов отправи бомбен удар от пряк свободен удар. Ивайло Василев не се намеси добре и прати топката право към Малинов, който стреля с глава, но разтресе напречната греда.  Антон Недялков направи опит за добавка, но бе веднага затворен.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА