3. Морското дерби отново надмина по качество всички останали (ВИДЕО+СНИМКИ)

Морското дерби отново надмина по качество всички останали (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черноморец и Черно море си спретнаха зрелищно 3:3, "моряците" изплуваха от опасната зона

Черноморец и Черно море си спретнаха зрелищно 3:3 в качествена продукция на „Лазур”. „Акулите” поведоха от дузпа след 8 минути игра чрез Балтанов преди Черно море да осъществи пълен обрат с голове на Росен Колев в 25-ата и на Идалго в 64-ата минути. В рамките на две минути, между 66-ата и 68-ата Черноморец осъществи втори обрат в двубоя, благодарение на попаденията на Арно и Балтанов. „Моряците” обаче стигнаха до точката минута преди края, когато точен беше Божилов.

С тази точка тимът на Георги Иванов успя да изплува от опасната зона с актив от 21 точки, колкото има и Ботев (Вр). С точка по-малко в опасната зона остана Локо (Сф). Черноморец запази 6-ата си позиция с 34 точки.

Още в 7-ата минута Черноморец получи право на дузпа за нарушение на Сашо Александров срещу Лъчо Балтанов. Последният сам изпълни, за да изведе „акулите” напред в резултата.

В 22-ата минута обаче наставникът на домакините Димитър Димитров трябваше да извършва принудителна смяна, като контузия получи Исуф Уатара. Замени го Цветомир Цонков.

Три минути по-късно Черно море изравни. След хубаво центриране на Камазола, Росен Колев овладя топката и я изпрати във вратата на Черноморец за 1:1.

В 42-ата минута Георги Божилов стреля хубаво, но вратарят на домакините Стоян Колев изби в корнер.

При 1:1 дойде почивката.

Двата отбора си размениха три гола между 64-ата и 68-ата минута. Първо Черно море осъществи пълен обрат. Топката попадна в Кристиан Идалго, който от 2-3 метра с глава успя да вкара във вратата на Стоян Колев.

Две минути по-късно Черноморец изравни. Точен беше Арно.

С втория си гол в мача Лъчо Балтанов доведе хода на мача до втори обрат. Цветомир Цонков подаде към юношата на Левски, който направи 3:2.

Минута преди края Георги Божилов фиксира крайното 3:3 със силен шут от границата на наказателното поле.

3:3 Божилов (89’)

Черноморец: 12.Стоян Колев (вр) - 3.Георги Терзиев, 2.Траян Дянков (к), 20.Яни Пехливанов - 6.Тодор Паланков - 44.Венелин Филипов, 30.Лъчезар Балтанов, 15.Ванчо Траянов, 32.Исуф Уатара - 78.Лорис Арно, 39.Янис Юсеф.
 резерви: 43.Янко Георгиев (вр) - 21.Александър Башлиев - 7.Борислав Балджийски, 22.Цветомир Цонков, 92.Гаел Н'Лундулу - 9.Преслав Йорданов, 19.Станислав Дрянов.
 треньор: Димитър Димитров

Черно море: 33.Георги Китанов (вр) - 25.Александър Ем.Александров, 3.Росен Колев, 15.Александър Др.Александров, 18.Себастян Комел - 5.Самуел Камадзола, 6.Еденилсон Бергонзи - 83.Кристиан, 21.Георги Илиев (к), 11.Симеон Райков - 14.Георги Божилов.
 резерви: 1.Емил Михайлов (вр) - 91.Живко Атанасов - 13.Тодор Колев, 23.Симеон Симеонов, 30.Илиян Капитанов - 9.Ермес Паломино, 19.Брус Инканго.
 треньор: Ивайло Петров (помощник треньор, заместващ наказания Георги Иванов)

стадион: "Лазур", Бургас, 600 зрители

съдия: Николай Йорданов (Сф); помощници: Иво Колев (Сф), Георги Тодоров (Сф); 4-ти: Атанас Димитров (Сл)

Събития:
 жк - 8 - 25.Александър Ем.Александров чмо (нарушение в наказателното поле)
1-0 - 8 - 30.Лъчезар Балтанов ДУЗПА (30.Лъчезар Балтанов е фаулиран за дузпата)
 см - 22 - 22.Цветомир Цонков на 32.Исуф Уатара чбб
1-1 - 26 - 3.Росен Колев (асистенция на 5.Самуел Камадзола)
 жк - 40 - 22.Цветомир Цонков чбб
    + 2 мин.
 жк - 62 - 3.Росен Колев чмо
1-2 - 63 - 83.Кристиан
2-2 - 66 - 78.Лорис Арно
3-2 - 67 - 30.Лъчезар Балтанов (асистенция на 22.Цветомир Цонков)

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение