3. МОЩНИ "МОРЯЦИ" ПРЕВЗЕХА ТЪРНОВО! Курьор и компания се разправиха безмилостно с Етър (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нападателят с хеттрик, "виолетовите" с втора тежка загуба

Черно море спечели с 4:0 гостуването си на Етър от втория кръг на efbet Лига. Матиас Курьор заби хеттрик, едно попадение добави Денислав Ангелов. Успехът е първи за "моряците" през сезона. На старта те направиха 1:1 със Славия. "Виолетовите" пък регистрираха втора поредна загуба, след като в първия кръг отстъпиха с 0:3 на Монтана. Така те остават единствения отбор без спечелена точка и заемат последното място в класирането.

Гостите започна по-активно мача и бързо взе аванс от два гола. В четвъртата минута Матиас Курьор засече с глава центриране от ъглов удар на Илиан Илиев. Нападателят насочи топката в обратния ъгъл и не остави никакъв шанс  на вратаря Христо Иванов.

Само пет по-късно Курьор удвои аванса на "моряците" отново след корнер. Центрирането на Илиев създаде суматоха в наказателното поле на домакините. Топката стигна до нападателя от Мартиника, който отблизо опъна мрежата за 2:0.

Много бързо домакините можеха да се върнат в мача, но две страхотни намеси на Иван Дюлгеров не позволиха това да се случи. Антон Огнянов излезе сам срещу вратаря и шутира, но Дюлгеров спаси. След това топката отново попадна в краката на Огнянов, но и този път вратарят на Черно море показа висота.

В 38-ата минута Даниел Пехливанов затрудни максимално Дюлгеров с мощен шут в горния ляв ъгъл на вратата, който вратарят извади с фантастичен плонж. В 43-ата Мариян Иванов засече с глава центриране от корнер, Дюлгеров обаче отново беше префектен.

Първата интересна ситуация след паузата създадоха гостите. В 58-ата минута Родриго отправи силен диагонален шут, който обаче беше спасен с една ръка от Христо Иванов. Десет след това добра възможност се откри пред Даниел Пехливанов, но ударът му прелетя над вратата. В 71-ата Черно море оцеля, след като веднъж Иван Дюлгеров и на два пъти Цветомир Панов изчистиха от голлинията.

В 76-ата минута Матиас Курьор оформи своя хеттрик. Нападателят излезе очи в очи с Христо Иванов, но подаде към Исмаил Иса, който му върна жеста и той отбеляза в опразнената врата. Така той се превърна в първият футболист на Черно море с три гола в един мач от 2012 година насам. Тогава го направи Георги Илиев за 7:1 срещу Калиакра.

В 85-ата минута и Денислав Ангелов се разписа за Черно море след нова асистенция на Исмаил Иса. Голът е дебютен в професионалния футбол за младока, който е считан за наследник на продадения в Спарта (Прага) - Мартин Минчев

ЕТЪР - ЧЕРНО МОРЕ 0:4
0:1 Курьор (4)
0:2 Курьор (9)
0:3 Курьор (77)
0:4 Д. Ангелов (85)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 11. Антон Огнянов, 44. Божидар Кацаров, 24. Георги Купенов, 71. Даниел Пехливанов, 14. Иван Скерлев, 70. Кольо Станев, 7. Милчо Ангелов, 26. Мариян Иванов, 22. Никола Колев, 20. Яни Пехливанов

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 5. Стефан Станчев, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев, 71. Васил Панайотов, 72. Родриго Енрике, 70. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор, 9. Исмаил Иса
ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община