3. НА „АРМИЯТА“: ЦСКА с обрат за минути пред погледа на Гриша Ганчев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шедьовър на Дани Генов и сблъсъци по терена не притесниха "червените", новият аржентинец дебютира

ЦСКА обърна Ботев (Враца) до 3:1 в предпоследната си контрола от зимната подготовка.

Пред погледа на трансферирания в Италия защитник Валентин Антов и клубния собственик Гриша Ганчев момчетата на Бруно Акрапович изиграха силен двубой и можеха да се поздравят с още по-изразителен успех, ако не бяха пропуските на Тибо Вион и Али Соу след почивката.

Преди и след нея пък се стигна до сблъсъци между играчи от двата отбора на терена, като при втория случай провинилите се Аласан Ндиайе и Георги Йомов бяха изгонени с червени картони.

Двамата треньори обаче се разбраха да пуснат резерви на техните места, за да останат съставите с по 11 души на терена.

Още преди почивката пък неофициален дебют за „червените“ записа новият аржентинец Федерико Варела, заменил контузилия се Амос Юга малко след изтичането на първия половин час игра.

Иначе Даниел Генов откри резултата на „Българска армия“ с истински шедьовър от далечна дистанция, ала скоро след това домакините изравниха.

Осем минути след попадението Али Соу направи 1:1 след пас на Йомов, който скоро след това асистира и на Тиаго за 2:1. Крайното 3:1 пък оформи Адалберто  Пеняранда в 52-ата минута.

Спарингът започна отлично за гостите и те поведоха още в 10-ата минута. Тогава Густаво Бусато изрита една топка напред към Али Соу, който не успя да я овладее добре.

Тя бе подадена към Дани Генов, който с мощен шут я прати в горния ъгъл на вратата и така ЦСКА инкасира дебютен гол в предсезонната си подготовка.

Той обаче не притесни „армейците“, а напротив – те заиграха много силно и осъществиха няколко красиви атаки. При една от тях в 18-ата минута Йомов бе изведен на фланга и подаде към Соу, който той от движение елегантно матира Красимир Костов, за да възстанови статуквото - 1:1.

Само шест минути след това се стигна до пълен обрат, след като отново Йомов подаде към далечната греда, този път към Тиаго Родригес, който нямаше как да сгреши на почти празна врата и направи резултата 2:1.

След това се стигна до напрежение на терена, тъй като Амос Юга и Чавдар Ивайлов влязоха в пререкание заради нарушение, а халфът на ЦСКА се контузи и бе сменен от Федерико Варела.

До края на полувремето повече попадения не паднаха, ала скоро след началото на втората част домакините нанесоха своя решителен удар.

Това се случи в 52-ата минута, когато Адалберто Пеняранда се възползва от хубав пробив и пас на Брадли Мазику, за да вкара третия гол за ЦСКА.

Шест минути по-късно Аласан Ндиайе и Георги Йомов едва не се сбиха в центъра на терена и бяха изгонени с директни червени картони.

Въпреки това обаче техните места бяха заети от други футболисти, а до края двамата треньори извършиха редица смени и от титулярите на ЦСКА до края останаха само двама – капитанът Петър Занев и Юрген Матей.

Така „червените“ се поздравиха със заслужен успех и вече мислят за последната си контрола - представянето на отбора срещу Локомотив (София).

ЦСКА – Ботев (Враца) 3:1
0:1 Даниел Генов (10)
1:1 Али Соу (18)
2:1 Тиаго (24)
3:1 Пеняранда (52)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 21. Амос Юга, 18. Брадли Мазику, 20. Tиаго Родригез, 15. Тибо Вион, 9. Адалберто  Пеняранда, 22. Али Соу, 10. Георги Йомов.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 19. Иван Турицов, 8. Греъм Кери, 23. Ахмед Ахмедов, 24. Джером Синклер,  7. Енрике Рафаел, 3. Жеферсон Телес, 5. Федерико Варела, 6. Бисмарк Чарлс, 30. Радослав Живков.

БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Красимир Костов, 3. Мартин Николов, 27. Венцислав Керчев, 7. Чавдар Ивайлов, 9. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов, 18. Илия Миланов, 24. Аласан Ндиайе, 22. Никола Колев, 20. Дориан Христовски, 81. Атанас Зехиров;

Резерви: 1. Христо Митов, 24. Дамян Дамянов, 16. Петър Генчев, 5. Костадин Ничев, 19. Ангел Цолов, 14. Димитър Буров, 6. Даниел Гаджев, 23. Христо Златински, 8. Педро Лагоа, 30. Валери Домовчийски, 88. Том, 21. Виктор Василев, 15. Мирослав Маринов;

Novsport.com проследи спаринга на живо, а ето и как се разви той по минути:

90+3 - Край на мача! ЦСКА победи Ботев (Враца) с 3:1 в предпоследната си зимна контрола.

80 - Още една смяна, този път в състава на ЦСКА. Радослав Живков се появява на терена, вместо Тибо Вион.

75 - Още две промени в Ботев (Враца).

71 - Тройна смяна в ЦСКА и двойна такава в състава на Ботев (Враца).

63 - Страхотно воле на Тибо Вион, но вратарят на Ботев (Враца) спаси.

58 - Червени картони за Аласан Ндиайе и Георги Йомов, след като двамата се спречкаха в средата на терена и за втори път в мача се стигна до сблъсъци между играчи на двата отбора. Този път обаче провинилите се бяха изгонени, а двамата треньори се разбраха да пуснат смени вместо тях, за да не остават отборите им с по 10 души на терена.

52 – ГОООЛ ЗА ЦСКА – 3:1! Адалберто Пеняранда се възползва от хубав пробив и пас на Брадли Мазику, за да вкара третото попадение за „армейците“ днес.

46 - Начало на второто полувреме!

45 - Край на първото полувреме! ЦСКА стигна до бърз обрат и се оттегля на почивка с аванс 2:1 срещу Ботев (Враца).

34 - Решителна намеса на Юрген Майте, който изби в корнер топката точно преди Дориан Бабунски да я прати в мрежата, след като преди това Чавдар Ивайлов преодоля Йомов и центрира опасно.

32 - Ранна смяна в състава на ЦСКА! Дошлият преди броени часове аржентинец Федерико Варела влиза на терена вместо Амос Юга, за да запише първите си игрови минути с червения екип.

30 – Жълт картон за Венци Керчев заради нарушение срещу Пеняранда.

25 – ВИСОКО НАПРЕЖЕНИЕ! Амос Юга и Чавдар Ивайлов влязоха в пререкание точно в центъра на терена и се стигна до разправии между футболисти на двата отбора, но в крайна сметка всичко се размина без по-сериозни инциденти.

24 - ГОООЛ ЗА ЦСКА - 2:1! "Армейците" направиха обрата пълен само за 6 минути! Отново Йомов получи хубав пас и без забавяне прати топката към далечната греда, където непокрит бе Тиаго и отблизо нямаше как да сгреши на почти празна врата.

18 - ГОООЛ ЗА ЦСКА - 1:1! "Червените" изравниха резултата след фантастична атака, при която Йомов бе изведен на фланга и подаде към Али Соу, а той от движение елегантно матира Костов, за да възстанови статуквото - 1:1.

10 – ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА) – 0:1! Даниел Генов вкара страхотно попадение от далечна дистанция, след като Густаво Бусато изрита една топка напред към Али Соу, който не успя да я овладее добре. Тя бе подадена към Генов, който с мощен шут я прати в горния ъгъл на вратата и вкара първия гол на ЦСКА в предсезонната подготовка.

6 – Уверена намеса на Красимир Костов след центрирането от ъгловия удар.

4 – Първата добра атака е на ЦСКА. Йомов центрира опасно в пеналта, където вратарят на Ботев (Враца) боксира в корнер.

1 - Начало на контролата в Борисовата градина.